Smartfon Samsunga niekoniecznie musi składać się na pół, może też w inny sposób | Tabletowo.pl

Smartfon Samsunga niekoniecznie musi składać się na pół, może też w inny sposób

Dołącz do dyskusji 0

Wszyscy wiedzą, że Samsung pracuje nad składanym smartfonem od kilku lat. Jest też właściwie pewne, że producent zaprezentuje go w przyszłym, 2019 roku. Od pewnego czasu pojawia się coraz więcej doniesień na jego temat, lecz najnowsze wprowadza nieco zamieszania. Okazuje się bowiem, że urządzenie może składać się nieco inaczej niż sobie to do tej pory wyobrażaliśmy.

Od dłuższego czasu panuje przekonanie, że składany smartfon Samsunga zostanie wyposażony w trzy ekrany: dwa w środku i jeden na zewnątrz. Pierwsze dwa po rozłożeniu mają tworzyć powierzchnię roboczą o przekątnej 7,3 cala, ostatni z kolei ma mieć przekątną ~4,5 cala. Tymczasem według najnowszych doniesień urządzenie może składać się w zupełnie inny sposób.

Jak donosi południowokoreański serwis ETNews, Samsung Display wkrótce rozpocznie testową produkcję elastycznych wyświetlaczy OLED do składanego smartfona Samsung Electronics. Linia produkcyjna poziomu pierwszego powstanie wkrótce w Korei Południowej i we wrześniu 2018 roku ma zostać zmodernizowana do poziomu drugiego, kiedy uda się wyeliminować początkowe problemy. Do końca roku wspomniana linia ma być już gotowa do masowej produkcji. Początkowy cel to 100 tysięcy ekranów, natomiast w 2019 roku ma zjechać z niej milion takich paneli.

Z doniesień serwisu ETNews wynika też, że Samsung może zrezygnować z instalacji trzech osobnych wyświetlaczy i postawić na tylko jeden, elastyczny i możliwy do zginania. Po złożeniu smartfona na pół ekran byłby jednak niewidoczny, więc brana jest pod uwagę opcja składania go w 2/3 długości, aby część panelu cały czas pozostawała widoczna i wyświetlała podstawowe informacje, takie jak godzina i powiadomienia, w tym o połączeniach przychodzących.

Powyższy scenariusz nie jest jednak na razie przesądzony, bowiem wszystko będzie zależeć od tego, jak w testach poradzi sobie taki projekt i czy elastyczny wyświetlacz przedwcześnie nie zawiedzie (wszakże to zupełnie coś nowego i trudno przewidzieć, jak ekran poradzi sobie z tego typu eksploatacją).

Polecamy również:

Tak wyglądał jeden z prototypów składanego smartfona Samsunga

Źródło: ETNews dzięki Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona