Składany Galaxy Note z elastycznym ekranem już w przyszłym roku? Samsung mówi, że by chciał

O składanym smartfonie z elastycznym ekranem słyszymy tak długo, jak stara jest ta technologia. To sprzęt mityczny niczym Surface Phone, na który niewątpliwie czeka cały smartfonowy światek. Rok 2018 może w końcu przynieść tę rewolucję. Wszystko zależy od Samsunga.

Koh Dong-jin, dyrektor działu mobilnego Samsunga, w wypowiedzi dla mediów zdradził plany firmy na 2018 rok. Jednym z priorytetów ma być wyprodukowanie i wprowadzenie na konsumencki rynek składanego smartfona wyposażonego w elastyczny ekran. Ten pojawić miałby się być może w pierwszym lub drugim kwartale 2018 roku jako zupełnie nowe urządzenie z serii Galaxy Note.

Technologia ta nie jest jednak do końca gotowa, o czym szczerze mówi nawet sam DJ Koh. Koreańczycy borykają się z wieloma problemami, które mogą opóźnić premierę urządzenia tego typu – co zresztą dzieje się regularnie od 2013 roku, czyli od momentu w którym Samsung po raz pierwszy zaprezentował światu, czym jest elastyczny ekran. Z drugiej strony, tym razem mamy do czynienia z bardzo jasną deklaracją od wysoko postawionej osoby w firmie, co pozwala nam sądzić, iż nie są to słowa puszczone na wiatr. Więc kto wie?

Jako szef tego biznesu, powiedzieć mogę, że naszym celem jest jest przyszły rok, […] Jeśli pokonamy pewne trudności, na pewno zaprezentujemy gotowy produkt.
~ Koh Dong-jin, szef działu mobilnego Samsung Electronics Co.

To jednak nie jedyne projekty, nad którymi pracuje Samsung. Koh Dong-jin wspomniał też o nowym głośniku sterowanym głosowo, który powstaje przy współpracy z firmą Harman. Miałby to być bezpośredni konkurent dla Google Home i Amazon Echo. Nie jest to jednak niespodzianką – logicznym wydawało się, że największy producent smartfonów na świecie również i na tym polu chciał będzie konkurować, oferując swoje rozwiązania.

Elastyczny ekran Samsunga – prototyp (fot. TechRadar)

Elastyczne ekrany, kiedy po raz pierwszy zaprezentowano światu tę technologię, jawiły mi się jako coś, co naprawdę mogło zrewolucjonizować rynek. Tak się jednak nie stało, ponieważ trudno nazwać rewolucją wykrzywione telewizory czy ekran zawinięty na krawędź smartfona. To stopniowa ewolucja – mozolne pchanie rynku do przodu poprzez ciągłe ulepszanie sprawdzonych rozwiązań. Rok 2018 może być jednak przełomowy i za to właśnie trzymam kciuki.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/01/12/premiera-skladalnego-smartfona-samsunga-w-trzecim-kwartale-2017-roku-lub-dopiero-w-pierwszej-polowie-2018-roku/

https://www.tabletowo.pl/2017/04/04/skladane-smartfony-samsunga-w-2019/

 

Źródła: Bloomberg via Android Police