fot. Pexels

Uff! Składane smartfony Samsunga i Huawei mogą być tańsze od najdroższego iPhone’a XS Max 512 GB

W zeszłym roku ludzie śmiali się z tego, że iPhone X kosztuje 5000 złotych. W tym mają jeszcze większą bekę, ponieważ cenę iPhone’a XS Max z 512 GB pamięci wbudowanej ustalono na zabójcze 7219 złotych, a nerki fani Apple nie mogą sprzedać, gdyż jedną już zhandlowali, żeby w zeszłym roku kupić jubileuszowy model (to oczywiście takie żarty, nie bierzcie tego do siebie). Z tej perspektywy składane smartfony Samsunga i Huawei mogą wydać się nawet nie tak drogie, ponieważ według prognoz mają być tańsze niż najlepszy iPhone w tegorocznej ofercie Apple.

Po premierze najnowszych iPhone’ów jeden z moich redakcyjnych Kolegów zastanawiał się głośno, kiedy ceny smartfonów przekroczą magiczną granicę 10000 złotych. Odpowiedziałem mu, że mam szczerą nadzieję, iż nigdy się to nie stanie, jednak po dłuższych przemyśleniach wydaje mi się to nieuniknione. Wszystko bowiem drożeje, a pensje teoretycznie rosną, więc sukcesywnie idziemy do przodu – kiedyś nie do pomyślenia było, że inteligentny telefon może kosztować 3500-4000 złotych, a teraz jest to prawie standardem w przypadku flagowców.

Reklama

Apple jest jednak liderem, jeśli chodzi o ustalanie coraz wyższych cen. Co więcej, iPhone X rozszedł się w ponad 60 milionach egzemplarzy – to najlepszy dowód na to, że klienci są w stanie takie kwoty zapłacić. I producent chce to wykorzystać. Nie ma bowiem żadnych wątpliwości, że i na iPhone’a XS Max 512 GB znajdą się chętni. Do 10000 złotych niedaleka droga, więc niemal pewne jest, że prędzej czy później i tę granicę koncern z Cupertino przekroczy.

Wracając jednak do składanych smartfonów – wydawało się, że będą one najdroższymi inteligentnymi telefonami na rynku. Cóż, coraz więcej wskazuje na to, że ich ceny mogą nie zdołać osiągnąć pułapu iPhone’a XS Max z 512 GB pamięci wbudowanej. Według szacunków Neil Shah z Couterpoint, składane urządzenia powinny kosztować około 1500 dolarów amerykańskich, tj. równowartość ~5500 złotych. To prawie 2000 złotych mniej niż najlepszy iPhone w tegorocznej ofercie Apple.

Przebicie iPhone’a XS Max z 512 GB pamięci wbudowanej może być naprawdę trudne, ponieważ nawet wcześniejsze doniesienia na temat składanego smartfona Samsunga podawały, że będzie on kosztował równowartość 1850 dolarów amerykańskich (~6800 złotych) – to wciąż mniej niż 7219 złotych za iPhone’a XS Max 512 GB. A ten potrafi gdzieniegdzie kosztować nawet ponad 2000 dolarów!

Muszę przyznać, że to dość zabawne – Apple za bardzo zachowawczy smartfon skasuje więcej niż konkurencja za urządzenia, na których opracowanie wydała zapewne znacznie więcej pieniędzy. Dziwny jest ten świat…

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/09/13/szef-huawei-uwaza-ze-skladane-smartfony-zastapia-komputery/

Źródło: GizChina