Microsoft Surface Studio 2 (fot. Microsoft)

Kolejny składany smartfon w drodze? Podobno Microsoft wraca do gry

O planowanych składanych smartfonach słyszymy w zasadzie od trzech lat. Czas mijał i nagle, pod koniec 2018 roku, wielcy gracze rynku mobilnego, jeden za drugim, postanowili ruszyć do boju i przedstawić swoje wariacje na temat składanego smartfona. Wiele wskazuje na to, że do wyścigu dołączy jeszcze jeden gracz z najwyższej półki.

Wszyscy spodziewali się, że zabawę rozpocznie Samsung. Jeśli chodzi o ścisłość, to nie rozpoczął, ale zapowiedź składanego urządzenia od firmy z Korei Południowej skradła tak wiele uwagi w mediach, że nie będę zdziwiony, jeśli za jakiś czas, z wielu źródeł usłyszymy, że to właśnie Koreańczycy byli pierwsi. Mięśnie pręży też Huawei, który wyrósł na jednego z najniebezpieczniejszych rywali Samsunga, a chińskie firmy cały czas są w grze. Ale czy ktoś spodziewał się w tym wyścigu zobaczyć Microsoft?

Reklama

Sporo wskazuje na to, że Andromeda – bo tak ma nazywać się smartfon od firmy z Redmond, trafi na półki sklepowe już w 2019 roku. Urządzenie może być dość sprytnym połączeniem smartfona z linią Surface, która od wielu lat coraz to bardziej wkupuje się w łaski konsumentów. Zatem, „smartfon-nie-smartfon” jednocześnie? Ale czy wiemy coś więcej?

Microsoft Surface Pro 6, Surface Laptop 2, Surface Studio 2 i Surface Headphones (fot. Microsoft)

Sporo informacji możemy odnaleźć na stronie blogera technologicznego, Brada Samsa, który opisuje ciekawostki ze świata Microsoftu. W książce „Beneath a Surface” autorstwa Samsa, można odnaleźć potencjalną mapę drogową dla urządzeń Surface, na czele z Andromedą. Dowiadujemy się, że projekt Andromeda będzie hybrydą smartfona z tabletem. Jest jednak pewien haczyk, który odróżnia propozycję od wizji Samsunga czy Huawei.

Urządzenie nie będzie usiłowało być smartfonem za wszelką cenę. Sprzęt ma być klasyfikowany jako Surface, choć niestety nie poznaliśmy jeszcze żadnych szczegółów związanych z jego specyfikacją techniczną. Pewnym smaczkiem, którym chciałbym zakończyć tego newsa, niech będzie przetłumaczony fragment jednej z publikacji, która określa nowe urządzenie, jako produkt, który pomoże wyeliminować wszystkie słabości smartfonów.

źródło: BGR

zdjęcie główne przedstawia Microsoft Surface Studio 2 (fot: producenta)