Składane smartfony przybędą za późno! Nubia pokaże w tym roku opaskę na rękę z elastycznym ekranem

Dawno, dawno temu (czyli rok temu), Lenovo zaprezentowało działający prototyp naręcznego telefonu – ekranu zawijanego wokół nadgarstka, który miałby zastąpić smartfony. Przedstawiano to jako przyszłość urządzeń mobilnych. Podobny projekt ma Nubia, z tym że wyszedł on z fazy koncepcyjnej i ma zostać wydany już w następnym kwartale!

Reklama

Nubia przymierza się do prezentacji przełomowego urządzenia. Jak sama firma to określa, to „nowy gatunek”. I rzeczywiście może ono robić wrażenie – opaska z długim, elastycznym ekranem zapinanym na rękę, z wszystkimi funkcjami smartfona na pokładzie? Poproszę!

Reklama

Film opublikowany przez Nubię jest krótki, ale ukazuje sporo. Pojawiają się migawki sugerujące, że przy pomocy opaski będzie można dzwonić czy korzystać za jej pomocą z usług strumieniowania muzyki. Za sprawą wbudowanego aparatu ma być nawet możliwe robienie zdjęć.

Jak ukazano na materiale, elastyczny ekran Nubii α ma korzystać z czujnika położenia, by wiedzieć, czy należy obrócić treści, które się na nim wyświetlają.

Urządzenie wygląda jak kandydat na murowany hit sprzedaży. Jeżeli ZTE pod płaszczykiem Nubii rzeczywiście szykuje premierę tego sprzętu na bieżący rok, to byłoby to naprawdę poruszające wydarzenie dla branży. Prace nad podobnymi projektami ruszyłyby z kopyta, i niebawem zobaczylibyśmy pierwsze składane smartfony – niekoniecznie zakładane na rękę.

Błagam, oby to nie był fejk.

 

źródło: Nubia