Skaner tęczówki oka - nowość w Galaxy Note 4  19

Skaner tęczówki oka – nowość w Galaxy Note 4

O kolejnym dziecku Samsunga z serii Galaxy Note pisano już wiele. Na Tabletowo.pl znajdziecie m. in informacje o specyfikacji oraz wpis dotyczący wyjątkowych funkcji jakie ma posiadać czwarta generacja „notatnika”. Teraz pojawiła się interesująca wiadomość, sugerująca, że poza funkcjami takimi jak Aqua Mode czy „Mutli network for Booster” w urządzeniu znajdziemy także czytnik tęczówki oka.

Informacja na temat skanera zawarta została na obrazku, zamieszczonym przeze mnie powyżej, a opublikowanym na oficjalnym profilu Samsunga na Twitterze. Widzimy na nim urządzenie z wizerunkiem oka, a także napis „Odblokuj przyszłość”. Wszystko to sugeruje, że Samsung poważnie planuje wypuszczenie sprzętu zawierającego gadżet, umożliwiający bardzo dokładne zabezpieczenie zapisanych na nim danych. Nigdzie nie ma dokładnych wiadomości, że urządzeniem tym będzie Samsung Galaxy Note 4, jednak sieć zalała fala artykułów głoszących, że jest to najbardziej prawdopodobne rozwiązanie.

Pozycja rynkowa Samsunga ostatnimi czasy była słabsza, a odnotowywane zyski są coraz niższe, dlatego też firma musi szukać rozwiązań, które poprawią sprzedaż jej produktów. Natomiast nie od dziś wiadomo, że sprawa bezpieczeństwa urządzeń jest istotną kwestią dla użytkowników i dlatego też producenci szukają bardziej zaawansowanych technologii. Jedną z nich, jeszcze stosunkowo nową i nie będącą w powszechnym użyciu, jest zastosowanie skanerów linii papilarnych, ale od jakiegoś czasu było wiadomo, że trwają „jakieś” prace nad skanerami oczu, jednak nic dokładnie nie mówiono. Być może to Samsung jako pierwszy pokaże światu gadżet wyposażony właśnie w taki skaner? Zwłaszcza, że kolejna generacja jednej z jego najważniejszych linii, czyli Galaxy Note 4, ma zostać zaprezentowana już na początku września. Bardzo możliwe, że to w nim znajdziemy to „coś”, co sprawi, że o marce będzie znowu głośniej. Wcześniej podejrzewano, że będzie zawierał skaner linii papilarnych, tymczasem być może producent poszedł o krok dalej w kwestii bezpieczeństwa.

Czy jednak taki skaner zostanie pozytywnie przyjęty przez użytkowników? Będzie gadżetem przydatnym, czy też raczej zbędnym dodatkiem, generującym dodatkowe, niepotrzebne koszty? Czy Wy bylibyście zainteresowani tak specjalistyczną i dokładną formą zabezpieczenia tabletu/smartfona?

Ciekawa też jestem jak to rozwiązanie będzie się sprawować w przypadku prób odblokowania urządzenia w nocy bądź w pomieszczeniu ze słabym oświetleniem.  Czy producent znajdzie na to sposób? Bo nie wydaje mi się, żeby sam ekran mógł emitować oświetlenie wystarczające do zeskanowania tęczówki.