Siri twierdzi, że hymnem Bułgarii jest… piosenka „Despacito” | Tabletowo.pl

Siri twierdzi, że hymnem Bułgarii jest… piosenka „Despacito”

Dołącz do dyskusji 0

Lato za nami, zresztą czas też zrobił swoje, więc radia coraz rzadziej grają Despacito. Z mojej perspektywy na szczęście, ponieważ – zapewne jak sporą część z Was – strasznie wkurzała mnie ta piosenka. Raczej nikt nie spodziewał się, że znowu zacznie być o niej głośno – a już na pewno nikt by nie pomyślał, że stanie się to za sprawą gafy asystentki głosowej Apple, czyli Siri.

Despacito wryło się nam wszystkim tak mocno w głowy, że chyba już mało kto jest w stanie wypowiedzieć to w myślach normalnie, bez jednoczesnego nucenia melodii – tak, jak codziennie niskie ceny w Biedronce czy dłuższe życie każdej pralki to Calgon. Mimo wszystko, przy odrobinie samozaparcia człowiek jest w stanie zatrzeć wszelkie wspomnienia o tym utworze i wyrzucić go z pamięci – oczywiście do momentu, w którym przewrotny los znowu nam o nim nie przypomni.

Tak też stało się właśnie teraz. Co ciekawe, nie za sprawą radia czy telewizji, a… Siri. Jeden z użytkowników zapytał ją bowiem ostatnio, jaki jest hymn Bułgarii. Prawdopodobnie jednak nie spodziewał się, że asystentka odpowie mu, że jest nim… piosenka Despacito. Jest to z jednej strony śmieszne, a z drugiej zadziwiające, ponieważ Siri dobrze zrozumiała pytanie, co widać zresztą na poniższym gifie:

Nie wiadomo, co – jak mawia klasyk – tu się stanęło, ale nie wszyscy doświadczyli tego buga. Redakcja serwisu źródłowego próbowała odtworzyć ten błąd, ale jej – jak na złość – Siri akurat dobrze odpowiadała, że hymnem Bułgarii jest Мила Родино, co po polsku oznacza Kochana Ojczyzno. Ciekawi, jak on brzmi, mogą posłuchać go poniżej.

Polecamy również:

Jakie IQ ma twój asystent głosowy? Porównanie Google Assistant, Siri i Cortany

Despacito pobiło kolejny rekord i stało się najczęściej oglądanym filmem na YouTube

Despacito, czyli jak muy rápidamente zdobyć rekordową liczbę odtworzeń

Głosowi asystenci – despacito statistico

Źródło: cnet

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona