Siri wkrótce przemówi nowym głosem 20

Siri wkrótce przemówi nowym głosem

Na Worldwide Developers Conference 2018, czyli największej konferencji Apple dla deweloperów, możemy spodziewać się nowego głosu Siri. O tym fakcie informuje sama zainteresowana! 

Na czerwcowej konferencji WWDC 2018 Apple zapowie m.in. aktualizację iOS 12. I jak się okazuje, jedną z większych zmian będzie nowy głos Siri. Co najciekawsze, gdy zapytamy Siri o nadchodzące nowości na WWDC, ta odpowiada, że Siri otrzyma nowy głos.

Siri wkrótce przemówi nowym głosem 21
fot. The Apple Post

Ostatnio do Asystenta Google zostały dodane dodatkowe głosy, w tym m.in. głos Johna Legenda. Możliwe, że Apple obierze podobną strategię i poszerzy liczbę dostępnych głosów dla swojego asystenta. Obecnie Siri potrafi mówić w trzech akcentach: amerykańskim, australijskim oraz brytyjskim, które dostępne są zarówno dla głosu męskiego, jak i damskiego. W porównaniu do pomocnika Google jest to skromny wynik.

Mam nadzieję, że zmiany nie będą dotyczyły tylko powiększenia liczby dostępnych opcji dźwiękowych, ale przy okazji producent zdecyduje się również na modernizację samej asystentki. W chwili obecnej Siri znacząco bowiem odbiega poziomem zaawansowania od konkurencyjnych asystentów.

Jakby tego było mało, Siri informuje też, że otrzyma nowy, lśniący dom. Już od dłuższego czasu mówiło się, że powstanie nowy HomePod i chyba plotki faktycznie były prawdziwe. Możemy spodziewać się premiery nowego, bardziej przystępnego cenowo głośnika. Warto wspomnieć, że do tej pory HomePod nie mógł się pochwalić dobrymi wynikami sprzedażowymi. Nic w tym jednak dziwnego, skoro produkt Apple został wyceniony na bagatela 349 dolarów, podczas gdy konkurencyjne produkty są dużo tańsze.

Siri wkrótce przemówi nowym głosem 22
fot. The Apple Post

Mam nadzieję, że Siri faktycznie faktycznie wkrótce zaoferuje poszerzoną paletę głosów. Obecnie inteligentny asystent od Apple jest w tyle w porównaniu do Asystenta Google oraz Amazon Alexa, więc wszelkie dodatkowe opcje są mile widziane. Dodatkowo, jeśli plotki się potwierdzą i Apple zaprezentuje nowy, tańszy model HomePoda, może odnieść sukces sprzedażowy domowych asystentów – tak, jak to było w przypadku Google Home Mini oraz Amazon Echo Dot.

Przy okazji przypomnę również, że na Worldwide Developers Conference 2018 możemy spodziewać się m.in. iOS 12, nowego wydania WatchOS, odświeżonego iPada Pro oraz (mam nadzieję) MacBook Air 13″ 2018. Keynote, czyli najważniejszy z naszego widzenia punkt WWDC 2018, odbędzie się 4 czerwca o godzinie 19:00 polskiego czasu.

 

Źródło: The Apple Post via phoneArena.com