Simon the Sorcerer 2 wreszcie w Google Play

Użytkownicy tabletów z systemem Android przyzwyczaili się już chyba do tego, że na niektóre tytuły muszą czekać nieco dłużej niż posiadacze urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. W przypadku drugiej części przygód niesfornego czarownika musieli się oni jednak wykazać nie lada cierpliwością, gdyż w sklepie Google Play pojawiła się ona niemal cztery lata po premierze w App Store.

Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Twórcy androidowego wcielenia Simon the Sorcerer 2 postanowili bowiem podczepić się pod nadchodzącą dwudziestą rocznicę wydania oryginału, czego efektem jest specjalna, odświeżona wersja gry. Najważniejszą zmianą w stosunku do pierwowzoru jest nowy interface, lepiej przystosowany do obsługi za pomocą ekranów dotykowych. Poprawiono też oprawę audiowizualną oraz dodano nowy pakiet tłumaczeń (w tym polski dubbing i napisy). Osoby tęskniące za klasyczną wersją będą mogły jednak wyłączyć wszystkie nowości korzystając z trybu retro.

Gra Simon The Sorcerer 2: 20th Anniversary Edition dostępna jest do nabycia w sklepie Google Play za kwotę 13,28 zł.

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mojotouch.simon2″ size=”large” newtab=”on”]Google Play[/button]