Shiru Shogun: 10,1″, IPS, Android 4.0, dwa rdzenie i 1GB RAM za 899 złotych (update)

Jak sądzicie, ile kosztuje tablet internetowy z 10,1-calowym ekranem, dwurdzeniowym procesorem, 1GB RAM, systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich i 16GB pamięci wewnętrznej? 1400-1500 złotych lub więcej? Niekoniecznie. Shiru Shogun, urządzenie, które właśnie dołączyło do oferty sklepu X-KOM.pl, jest żywym dowodem na to, że można stworzyć bardzo dobry tablet i wycenić go na nie więcej niż 899 złotych. Warto zaznaczyć, że cena dotyczy modelu z 16GB pamięci wewnętrznej. Jeżeli to dla Was za mało, zainteresuje Was wariant z 32GB, który kosztuje 949 złotych.

Shiru Shogun może pochwalić się ciekawą specyfikacją. Obejmuje ona 10,1-calowy pojemnościowy ekran dotykowy IPS (doskonałe kąty widzenia, kontrast, nasycenie kolorów, czułość), pokryty Gorilla Glass, o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Rockchip 3066 1,5GHz wspomagany przez 1GB pamięci operacyjnej RAM DDR3, system operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich z dostępem do Google Play, aparat cyfrowy 2 Mpix, kamerę internetową 2 Mpix, czytnik kart microSD, port microUSB, wyjście miniHDMI do odtwarzania ulubionych multimediów na ekranie telewizora, żyroskop, Wi-Fi oraz akumulator o pojemności 7200 mAh.

Jeżeli powyższa specyfikacja nie przekonała Was, być może zrobi to specjalna promocja, w ramach której – jeżeli zdecydujecie się na zakup przed końcem miesiąca – otrzymacie rabat w wysokości 50 złotych. Wystarczy, że podczas składania zamówienia wpiszecie hasło TABLETOWO. Więcej informacji znajdziecie na naszym Forum.

Za 899 złotych możecie kupić którąś z chińskich ramek wątpliwej jakości i producenta, pozbawioną gwarancji, wsparcia, a często nawet dostępu do sklepu Google Play oferującego setki tysięcy użytecznych aplikacji. Lecz czy nie lepiej przejrzeć oferty polskich sklepów i odnaleźć coś pewnego? To oczywiste, że Shiru nie jest tak znaną marką jak Apple, Asus, Acer czy Motorola – szczerze mówiąc, nigdy wcześniej o niej nie słyszałem – ale gwarantowana przez X-KOM.pl 12-miesięczna zachęca i tworzy swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Co sądzicie o Shiru Shogun? Mam wrażenie, że ten 10,1-calowy tablet namiesza na polskim rynku.

UPDATE (24.07.2012 – Kasia):

Otrzymaliśmy informację, że X-KOM ma już tablety Shiru Shogun na stanie. Co więcej, już jutro jeden z egzemplarzy będzie w moich rękach!