Sharp RW-T107: 7 cali, Android Gingerbread i NFC | Tabletowo.pl

Sharp RW-T107: 7 cali, Android Gingerbread i NFC

Dołącz do dyskusji 0

Sharp zaprezentował tablet RW-T107, który trafi na rynek 9 września. Urządzenie wyposażono w 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, system operacyjny Google Android 2.3 Gingerbread (czemu nie Honeycomb 3.2?), aparat cyfrowy 3 MP z funkcją autofocus, kamerkę internetową 2 MP, czytnik kart pamięci microSD, porty microUSB i microHDMI, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR, GPS, zestaw czujników oraz baterię pozwalającą na 8 godzin pracy.

Sercem RW-T107 jest dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4430 o częstotliwości taktowania 1GHz, czyli ten sam, który możemy znaleźć pod maską tabletu BlackBerry Playbook. W przypadku RW-T107 towarzyszy mu 512MB RAM oraz 8GB pamięci wewnętrznej.

Ciekawostką tabletu Sharp RW-T107 jest obecność technologii zbliżeniowej NFC, która od dawna dostępna jest w Japonii i zyskała tam ogromną popularność. NFC pozwala na komunikację telefonów komórkowych oraz tabletów z innymi urządzeniami poprzez dotyk. Technologii tej używa się do wymiany plików, bezprzewodowych płatności oraz parowania akcesoriów.

via Netbook News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona