Serwis bloog.pl zostanie zamknięty 31 marca 2018 roku | Tabletowo.pl

Serwis bloog.pl zostanie zamknięty 31 marca 2018 roku

Dołącz do dyskusji 0

Z końcem stycznia 2018 roku zamknięty zostanie serwis blog.pl, który odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu się całego, polskiego internetu, nie tylko samej blogosfery. Raczej nikt nie spodziewał się jednak, że już wkrótce, bo dokładnie 31 marca 2018 roku, to samo spotka kolejny serwis, tym razem (równie istotny patrząc z perspektywy czasu) bloog.pl.

Bloog.pl powstał w 2005 roku. 12 lat to kupa czasu i na pewno większość z Was wie, jak na przestrzeni tych lat zmienił się internet oraz internauci. Co prawda blogi nigdy nie umrą, lecz w obecnych realiach przetrwają jedynie wyspecjalizowane i profesjonalne. Pozostałe prędzej czy później „padną” i w sumie jedynym sposobem na ich przetrwanie jest przeniesienie się autorów ze swoim kontentem do mediów społecznościowych, które obecnie są szalenie popularne.

Właścicielem bloog.pl jest Wirtualna Polska. Od kilku lat zauważono, że serwis odwiedza coraz mniej internautów. Na przykład w październiku 2011 roku odnotowano 3,36 miliona użytkowników i 22,83 miliona odsłon, natomiast w analogicznym okresie cztery lata później (10.2015) już tylko milion użytkowników  i 4,23 miliona odsłon. Brak wizji odwrócenia w najbliższej perspektywie tego niekorzystnego trendu nie mogła skutkować niczym innym, jak właśnie decyzją o zamknięciu serwisu.

Wirtualna Polska oficjalnie poinformowała, że po 31 marca 2018 roku cała zawartość zostanie bezpowrotnie usunięta. Piszący na platformie blogerzy mają więc dwa i pół miesiąca na to, aby przenieść swój kontent w inne miejsce. Tych na szczęście nie brakuje, ponieważ cały czas jest masa zarówno płatnych, jak i darmowych alternatyw.

Źródło: bloog.pl, WirtualneMedia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona