SeriesGuide - nareszcie będziesz wiedział, na którym odcinku porzuciłeś serial | Tabletowo.pl

SeriesGuide – nareszcie będziesz wiedział, na którym odcinku porzuciłeś serial

Dołącz do dyskusji 0

Ile razy byłeś już w takiej sytuacji? Zrobiłeś sobie przerwę od jakiegoś serialu i chcesz do niego powrócić. Jednak jest pewien problem – nie wiesz, na którym odcinku skończyłeś. Na Twoje szczęście istnieje narzędzie, dzięki któremu już nigdy tego nie zapomnisz.

Wcześniej przywołana sytuacja to tylko jedna z wielu funkcji dzisiaj opisywanej aplikacji. SeriesGuide to program, z którego korzystam już kilka lat i ciągle wiernie mi służy. Na początek pokrótce opiszę tę aplikację i wypiszę jej zalety, abyście wiedzieli, dlaczego warto się nią zainteresować.

Szybki podgląd nadchodzących i ostatnich wyemitowanych odcinków

Zazwyczaj, gdy oglądamy dany serial, zapominamy o dwóch rzeczach – na którym odcinku się skończyło oraz kiedy zostanie wyemitowany następny. Pokazywanie nam ostatnio opublikowanych odcinków oraz tych, które zostaną pokazane w najbliższych dniach, to podstawowa funkcja aplikacji SeriesGuide.

Na początku należy dodać do programu wszystkie przez nas oglądane seriale. Od razu po dodaniu na telefon zostaną pobrane dane, dzięki którym wiemy kiedy nastąpiła (lub nastąpi) emisja danego odcinka. Kiedy dodamy kilka serii, w zakładce Nadchodzące pojawia nam się cała lista odcinków, które niedługo zostaną opublikowane. Dane, które otrzymujemy, są dosyć szczegółowe, ponieważ oprócz dnia, mamy jeszcze godzinę oraz miejsce (tzn. stację lub platformę) emisji. Gdy nastąpi moment pokazania danego odcinka, ten trafia do zakładki Ostatnie.

Aby jednak program wiedział, że obejrzeliśmy dany odcinek, musimy uruchomić SeriesGuide, odszukać dany serial i zaznaczyć odpowiednią opcję w zakładce Odcinki. Nie ma co narzekać – takie rozwiązanie jest nadal lepsze niż uczenie się odpowiednich dat i numerków na pamięć. A, jeszcze dostajemy do dyspozycji widżet, który przedstawia najbliższe premiery.

SeriesGuide (fot. Tabletowo.pl)

Zalecane oraz statystyki

Często mamy ochotę obejrzeć jakiś serial, jednak nie wiemy jaki. Tutaj z pomocą przychodzi SeriesGuide. Przy dodawaniu nowej serii odnajdziemy zakładkę Zalecane. To właśnie tam znajdziemy aktualnie najpopularniejsze tytuły. Oczywiście, każdy serial został oceniony w skali 1-10, więc nie musimy się martwić, że trafimy na coś słabego.

SeriesGuide (fot. Tabletowo.pl)

Kolejne, ciekawe miejsce w aplikacji SeriesGuide to statystyki. Chociaż wchodząc tutaj większość z Was złapie się za głowię. Dlaczego? Aplikacja zliczy czas poświęcony na obejrzenie wszystkich odcinków seriali i podzieli wynik na liczbę… dni. Kiedy pierwszy raz wszedłem tutaj to byłem lekko zdziwiony. Ówczesny wynik wynosił 30 dni. A ile mam aktualnie? Niemalże 59 dni.

SeriesGuide (fot. Tabletowo.pl)

Trakt.tv – synchronizacja oraz podgląd na dużym ekranie

Synchronizacja danych w aplikacji SeriesGuide odbywa się za pośrednictwem serwisu Trakt.tv. Pozwoliłem sobie bliżej zapoznać się z tym serwisem, który – po krótkiej chwili obcowania z nim – okazuje się być równie ciekawym narzędziem. Większość danych, która znajduje się tutaj po zalogowaniu na konto, jest tym samym, co znajdziemy w SeriesGuide. Tutaj jednak wszystko jest nam pokazane w jeszcze bardziej przejrzystej formie. Dodatkowo znajduje się zakładka, która przypomina nam o serialach, które porzuciliśmy. Poza tym, tutaj też odnajdziemy przeróżne statystki, które dodatkowo są przedstawione nam za pomocą wykresu.

Serwis Trakt.tv (fot. Tabletowo.pl)

SeriesGuide to małe narzędzie, które może nam bardzo dobrze pomóc. Jak już wspomniałem, korzystam z tej aplikacji od kilku lat i nie zamierzam jej zamienić na nic innego. Jeśli ktoś lubi oglądać seriale, dokładnie tak jak ja, to wydaje mi się, że SeriesGuide to program, który powinien się znaleźć na jego telefonie. Aby pobrać aplikację SeriesGuide należy odszukać ją w Sklepie Play lub kliknąć w ten link.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona