Oppo Reno 2 series (fot. via FoneArena)

Oppo zapowiada serię Reno 2. Premiera jeszcze w sierpniu

Pierwsze smartfony z serii Oppo Reno zadebiutowały 10 kwietnia 2019 roku, a więc ledwo cztery miesiące temu. Mimo to, producent zdecydował się zaprezentować kolejną generację jeszcze w tym miesiącu, o czym właśnie oficjalnie poinformował.

Elementem wyróżniającym serię Reno niewątpliwie jest aparat do selfie i rozmów wideo, który wysuwa się z wnętrza obudowy na platformie przypominającej kształtem płetwę rekina. Dodatkowo model Oppo Reno 10x Zoom (Kasia już go dla Was testuje!) może pochwalić się aparatem o budowie peryskopowej, dzięki czemu smartfon jest w stanie zaoferować 10x zoom hybrydowy.

Reklama

I chociaż seria Oppo Reno jest dostępna na rynku dopiero od czterech miesięcy, to producent dziś oficjalnie zapowiedział premierę linii Oppo Reno 2 (stylizowane na Reno2). Pierwsze smartfony zadebiutują już 28 sierpnia 2019 roku w Indiach i spodziewamy się, że niewiele później trafią do sprzedaży także na innych rynkach, w tym w Polsce.

Z udostępnionych przez producenta materiałów wynika, że smartfony z rodziny Oppo Reno 2 również zostaną wyposażone w wysuwaną z wnętrza obudowy platformę z aparatem do selfie i rozmów wideo w kształcie płetwy rekina. Przynajmniej jeden z nich otrzyma także poczwórny aparat, który zaoferuje 20x zoom hybrydowy. Oprócz tego, na pokładzie znajdzie się też Optyczna Stabilizacja Obrazu oraz funkcje poprawiające jakość zdjęć Ultra Clear Mode i Ultra Dark Mode (aczkolwiek dostępność OIS może zależeć od modelu).

Co ciekawe, do sieci zdążyły wyciec już materiały promocyjne Oppo Reno 2 – jeśli są wiarygodne, to smartfon zostanie wyposażony w poczwórny aparat 48 Mpix + 13 Mpix (tzw. teleobiektyw) + 8 Mpix (obiektyw szerokokątny) + 2 Mpix (sensor do zbierania danych o głębi ostrości) oraz wyświetlacz AMOLED bez żadnego wycięcia czy otworu, z którym najprawdopodobniej zintegrowany będzie czytnik linii papilarnych.

smartfon Oppo Reno 2 - materiały promocyjne
Oppo Reno 2 (fot. Weibo via Slashleaks)

Możemy tylko się domyślać, co skłoniło Oppo do tak szybkiego wprowadzenia na rynek serii Oppo Reno 2, ale najprawdopodobniej jest to odpowiedź na najnowsze posunięcia konkurencji, która w ostatnim czasie masowo wypuszcza smartfony z poczwórnymi aparatami. Z kolei sam Oppo Reno z 20x zoomem hybrydowym może być konkurentem dla Huawei Mate 30 Pro, którego premiery spodziewamy się 19 września 2019 roku w Monachium (Niemcy).

Źródło: @oppomobileindia, FoneArena; Weibo przez Slashleaks