Sercem Meizu M3 będzie ośmiordzeniowy MediaTek MT6750

Meizu zdążyło już rozesłać (jak zwykle dość nietypowe) zaproszenia na premierę M3, zaplanowaną na najbliższy poniedziałek, 25 kwietnia. Nieco wcześniej TENAA zdradziła nam natomiast wszystkie najważniejsze informacje na temat tego smartfona, z wyjątkiem modelu zastosowanego procesora. Teraz jednak wiemy już, że będzie to MediaTek MT6750.

Procesor ten został zaprezentowany niedawno, pod koniec stycznia 2016 roku, razem z MT6738 i MT6750T, będącym nieco ulepszoną wersją wariantu bez literki T w nazwie. MT6750 (podobnie zresztą, jak i ww. dwójka) dopiero więc zacznie „masowo” pojawiać się w propozycjach ze średniej półki, zastępując „wysłużonych” poprzedników, jak na przykład MT6753.

Przypomnijmy, że MediaTek MT6750 to procesor, składający się z ośmiu rdzeni ARM Cortex-A53, gdzie cztery (mocniejsze) taktowane są zegarem 1,5 GHz, a pozostałe cztery (słabsze) 1,0 GHz. Układ graficzny, jaki zastosowano w tym modelu, to Mali-T860 MP2 350 MHz. Takie połączenie powinno więc zapewnić zadowalającą wydajność i spełnić oczekiwania średniowymagających użytkowników. Zwłaszcza, że do dyspozycji dostaną oni jeszcze 2 GB pamięci operacyjnej.

Meizu M3 Geekbench

Meizu M3 zostanie więc pierwszym, zaprezentowanych oficjalnie, smartfonem z tym procesorem. Jednak zapewne nie za długo będzie dzierżył miano „jedynego”, bowiem spodziewać się można, że już wkrótce zadebiutują kolejne urządzenia, wyposażone w MediaTeka MT6750.

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na jedną, dość istotną rzecz, a mianowicie system operacyjny, na jakim pracował smartfon. Geekbench podaje, że jest to Android 5.1 Lollipop. Dla porównania, w informacjach, przekazywanych przez TENAA, znalazł się zapis o YunOS 3.1.6. Wygląda więc na to, że do międzynarodowej dystrybucji trafi pierwszy z ww. wariantów (oczywiście z Flyme OS).

Źródło: Geekbench