Sercem Galaxy C5 Pro i Galaxy C7 Pro ma być procesor Qualcomm Snapdragon 626 | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Sercem Galaxy C5 Pro i Galaxy C7 Pro ma być procesor Qualcomm Snapdragon 626

Dołącz do dyskusji 0

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Galaxy C5 Pro i Galaxy C7 Pro zadebiutują w przyszłym miesiącu. Jest to coraz bardziej prawdopodobne, ponieważ smartfony co chwilę dają o sobie znać, zdradzając kolejne informacje na swój temat. Tym razem od źródeł z Chin dowiadujemy się, jaka jednostka napędzać będzie nadchodzące nowości.

Według jednego z użytkowników chińskiego serwisu społecznościowego Weibo, zarówno w Galaxy C5 Pro, jak i Galaxy C7 Pro znajdzie się zaprezentowany w październiku ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 626 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 506. W obu przypadkach duet ten otrzyma wsparcie ze strony 4GB RAM.

samsung-galaxy-c5-pro-samsung-galaxy-c7-pro-weibo

Przypomnę, że Galaxy C5 napędza ośmiordzeniowy Snapdragon 617 1,5 GHz z Adreno 405, zaś sercem Galaxy C7 jest ośmiordzeniowy Snapdragon 625 2,0 GHz z Adreno 506. Zastosowanie Snapdragona 626 w przypadku Galaxy C7 Pro jest więc w rzeczywistości minimalnym progresem, ponieważ oba procesory różnią się naprawdę szczegółami, których większość użytkowników nawet nie zauważy.

Co ciekawe, niedawno Geekbench podawał, że jednostką centralną w Galaxy C7 Pro jest Snapdragon 625. Nie może to być jednak prawdą, ponieważ według informacji, opublikowanych przez benchmark, procesor charakteryzował się zegarem 2,21 GHz – tyle „wyciągnąć” potrafi tylko Snapdragona 626. Prawdopodobnie więc Geekbench błędnie rozpoznał układ – prawdopodobnie dlatego, że oba mają to samo oznaczenie kodowe (8953), a rozróżnia je jedynie dopisek Pro lub jego brak.

*Na grafice wyróżniającej Samsung Galaxy C5

Źródło: Phone Radar

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona