Separated Sound Zone - inny dźwięk dla każdego pasażera według Hyundai Motor Group | Tabletowo.pl

Separated Sound Zone – inny dźwięk dla każdego pasażera według Hyundai Motor Group

Dołącz do dyskusji 0

Chyba każdy z nas zna ten ból, kiedy przed nami długa podróż samochodem, a gusty muzyczne poszczególnych jej członków są zgoła odmienne. Rozwiązaniem oczywiście mogą być słuchawki, ale ich używanie nie zawsze musi być wygodne, na dodatek nieco zaburzają one możliwość komunikacji. Odpowiedzią na tego typu potrzeby może być technologia, którą pochwaliła się spółka Hyundai Motor Group.

Chodzi tutaj o SSZ (Separated Sound Zone) – system, który umożliwia dostosowanie dźwięku do każdej z podróżujących w samochodzie osób. Koreańczycy przyznali, że prace nad tym rozwiązaniem trwały już od 2014 roku. Ostatecznie udało się dopracować je już niemal do perfekcji. Jego zastosowania, jak przyznają sami autorzy, można szukać zdecydowanie dalej, aniżeli w samym słuchaniu muzyki w aucie.

System można bowiem zastosować również przy okazji prowadzenia rozmów z użyciem systemu głośnomówiącego. Każdy z pasażerów samochodu może dyskutować ze swoim rozmówcą bez obaw o prywatność swojej konwersacji. Jednocześnie technologia pozwala na wyciszenie dźwięków, jakie docierają do pasażerów z jednoczesnym dostarczeniem ich kierowcy. Oznacza to, że na przykład średnio interesujące komunikaty z nawigacji czy jakichkolwiek systemów auta będzie można dostosować tak, aby były słyszalne tylko dla kierowcy.

System świetnie może sprawdzić się na przykład podczas podróży z małym dzieckiem. Zadbanie o to, aby do tej strefy auta, w którym maluch się znajduje, nie docierały żadne dźwięki, z pewnością ułatwi mu spokojny sen.

Jak przedstawia swój system producent, SSZ tworzy i kontroluje pola akustyczne samochodu. Technologia opiera się na zastosowaniu w samochodzie wielu głośników, których zadaniem jest zmniejszanie lub zwiększanie poziomu dźwięku. Dzięki temu te się na siebie nie nakładają, a działać ma to mniej więcej tak, jak system redukcji szumów, ale bez potrzeby używania słuchawek.

Producent ujawnił wstępną datę, kiedy system powinien pojawić się w produkcji seryjnej. Hyundai Motor Group szacuje, że powinno się to stać na przestrzeni najbliższych dwóch lat.

*Grafika wyróżniająca pochodzi z serwisu pexels.com

Źródło: Kia dzięki SlashGear

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona