Sennheiser będzie partnerować Samsungowi przy tworzeniu inteligentnych zestawów słuchawkowych dla urządzeń z Androidem 19

Sennheiser będzie partnerować Samsungowi przy tworzeniu inteligentnych zestawów słuchawkowych dla urządzeń z Androidem

Niemiecka firma produkująca sprzęt audio ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Samsungiem. Wkrótce w ofercie producenta pojawią się eleganckie zestawy słuchawkowe dla smartfonów i tabletów z Androidem.

Czymś, co wyróżnia zestawy słuchawkowe Sennheisera, jest autorska technologia firmy, AMBEO 3D, która sprawia, że dźwięk w grach i filmach jest bardziej realistyczny. Firma produkuje już tego typu akcesoria ze złączami Lightning dla iPhone’ów.

Sennheiser będzie partnerować Samsungowi przy tworzeniu inteligentnych zestawów słuchawkowych dla urządzeń z Androidem 20
Zestaw słuchawkowy Sennheiser AMBEO

Prezes firmy, Andreas Sennheiser, powiedział redakcji Korea Herald: „Pracujemy z Samsungiem nad inteligentnym zestawem słuchawkowym AMBEO, który będą mogli używać właściciele urządzeń z Androidem, ponieważ system ten dominuje na rynku smartfonów. Wybraliśmy Samsunga, bo potrzebujemy wiarygodnego partnera i chcemy być pewni, że nasza technologia będzie zgodna z większością sprzętów.”

Sprzęty Sennheisera są dostępne w Korei Południowej już od 30 lat, ale firma otworzyła filię w tym kraju dopiero przed dwoma laty. Jej prezes powiedział, że koreańscy konsumenci są bardzo świadomi technologicznie i że kraj ten jest bardzo ważnym miejscem, gdzie testuje się wiele nowych technologii. Andreas Sennheiser wypowiedział się też, że widzi spory potencjał w przemyśle gier, i że rynek gamingowy jest w Korei Płd. bardzo atrakcyjny.

 

na zdjęciu tytułowym: Andreas Sennheiser

źródło: Korea Herald przez Sammobile