Nawet do świateł rowerowych pakują sztuczną inteligencję. Oto See Sense ACE | Tabletowo.pl

Nawet do świateł rowerowych pakują sztuczną inteligencję. Oto See Sense ACE

Dołącz do dyskusji 0

Termin „sztuczna inteligencja” zaczyna być tak mocno eksploatowany, że pojawia się już w opisie niemal wszystkich urządzeń, których pracą sterują nawet prostsze algorytmy. Najwyraźniej nie wystarczy już dodawanie do wszystkiego przedrostka „smart”. Bo co brzmi bardziej dumnie: „smartświatło rowerowe”, czy „See Sense ACE ze Sztuczną Inteligencją”, hm?

Sense ACE, którego kampania crowdfundingowa za kilka dni kończy się na Kickstarterze, stawia sobie za cel poprawienie bezpieczeństwa rowerzystów na drogach dzięki wykrywaniu różnych wzorców zachowania podczas jazdy. Na przykład świeci jaśniej lub rozbłyska szybciej, by zwiększyć widoczność uczestnika ruchu w bardziej niebezpiecznych sytuacjach: na skrzyżowaniach czy rondach. Wie też, kiedy do cyklisty zbliżają się samochody, bo rozpoznaje światło ich reflektorów, albo rozpoznaje sygnalizację świetlną.

W gruncie rzeczy światło rowerowe z większą liczbą funkcji See Sense jest rozwijane od 2013 roku, a ACE jest jego czwartą generacją. Zapewnia 10-godzinną pracę na baterii, świetną widoczność i ma certyfikat IP67, więc urządzeniu deszcz nie straszny. Emituje światło z mocą 125 lumenów (przednie) i 150 lumenów (tylne).

Dodatkowymi funkcjami są na przykład: dedykowana aplikacja na smartfony, automatyczne przechodzenie w stan uśpienia po wykryciu nieaktywności trwającej trzy minuty czy synchronizacja z urządzeniami Garmina – światło włączy się samodzielnie po wykryciu w swoim sąsiedztwie włączonego zegarka lub komputera rowerowego tego producenta.

Zestawy sprzedażowe są różne i oferują na przykład dodatkowe światło do zamontowania na plecaku, bluzie czy sakwie.

ACE kosztuje 27 funtów. Kampania na Kickstarterze nadal trwa, ale podstawowy cel dawno został już osiągnięty. Startup wystawił sobie za cel zebranie 30000 funtów, a w puli znajduje się już ponad 150000 funtów. Inteligentne światła mają trafić do pierwszych użytkowników w czerwcu 2018 roku.

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się o tym projekcie czegoś więcej, odwiedźcie jego stronę na Kickstarterze.

źródło: dzięki Wareable

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona