Secret of Mana wreszcie dostępna w Google Play

Mimo iż gra Secret of Mana zaliczana jest do klasyków gatunku jRPG to jednak nigdy nie udało jej się wyjść z cienia bardziej popularnych kuzynów. Nic więc dziwnego, że na Androidowe wcielenie tego tytułu musieliśmy czekać nieco dłużej, niż na produkcje spod znaku Final Fantasy czy Dragon Quest.

Wspomniany tytuł pojawił się jednak wreszcie w Google Play, dzięki czemu ma on szansę trafić do większego grona amatorów japońskich gier RPG. Ponieważ już oryginalna wersja wydana w 1993 roku na konsole SNES cechowała się całkiem niezłą grafiką (zwłaszcza jak na tamte czasy) twórcy wersji na tablety zdecydowali się nie wprowadzać zbyt wielkich zmian w oprawie wizualnej, ograniczając się jedynie do dopasowania interfejsu użytkownika i sterowania do ekranów dotykowych. Renowacja nie dotknęła jednak na szczęście najbardziej charakterystycznych cech oryginału, czyli zręcznościowego systemu walki i nietypowej budowy menu, dzięki czemu wersja na tablety powinna zadowolić zarówno nowych graczy jak i fanów konsolowego pierwowzoru.

Gra Secret of Mana dostępna jest do nabycia w sklepach App Store (7,99 euro) i Google Play (28 zł).

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id407949800″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button][button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.square_enix.secret” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]