Sculley: tylko tablety Samsunga mogą zagrozić iPadowi - Tabletowo.pl

Sculley: tylko tablety Samsunga mogą zagrozić iPadowi

Tabletowo.pl Sculley: tylko tablety Samsunga mogą zagrozić iPadowi Apple Nowości Samsung

Każdy producent obecny na rynku elektroniki ma ustaloną inną politykę. Samsung w swoim portfolio ma mnóstwo tabletów z różnymi przekątnymi ekranów i parametrami technicznymi (wymienienie ich nazw zajęłoby mi dłuższą chwilę, pokuszę się o to w dalszej części wpisu), przez co stara się trafić do różnego grona odbiorców. Z różnym skutkiem. Firma Apple z kolei co roku prezentuje kolejną generację tabletu o tej samej przekątnej i o podobnych wymiarach, ulepszając go mniej lub bardziej – i świetnie się sprzedaje. Wspominam o tym nie bez powodu. John Sculley, były CEO Apple, wypowiedział się ostatnio na temat iPada i jego konkurentów na rynku tabletów.

W ostatnim wywiadzie udzielonym przez byłego CEO Apple dla Economic Times, Sculley stwierdził, że jedynym poważnym konkurentem iPada na rynku tabletów obecnie jest Samsung ze swoimi urządzeniami z serii Galaxy Tab. Co więcej, zapytany o to, jak widzi przyszłość Apple i to, dokąd zmierza firma, przyznał, że wierzy w to, że kolejne lata dla Apple będą bardzo udane.

Wracając do tabletów Samsunga, koreański koncern oferuje klientom następujące modele: Galaxy Tab, Galaxy Tab 7.0 Plus, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 10.1, Galaxy Note, Galaxy Note 10.1, Galaxy Tab 2 7.0 i Galaxy 2 10.1, a także Series 7 Slate. Jest w czym wybierać – nic dziwnego, że to właśnie w Samsungu Sculley widzi głównego rywala Apple na rynku tabletów. Warto wspomnieć jednak, że największy kawałek tabletowego tortu, zaraz za Apple, chce ugryźć Asus, a nieco wcześniej podobne plany zdradziła firma Sony. Samsung co prawda głośno się na ten temat nie wypowiada, ale po cichu również liczy, że na rynku tabletów będzie się znajdował cały czas w czołówce.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona