Scott Cawthon zapowiada Five Nights at Freddy’s 3

Scott Cawthon to człowiek który dobrze wie o tym, że należy kuć żelazo póki gorące. Kiedy jego nietypowy horror Five Nights at Freddy’s stał się niespodziewanie ogromnym hitem nie spoczął on na laurach, lecz natychmiast zabrał się za tworzenie jego kontynuacji. Fani gry mogli więc cieszyć się jej drugą częścią już w trzy miesiące po premierze oryginału.

Teraz zaś wszystko wskazuje na to, że Cawthon nadal nie zwalnia tempa, a już niedługo będziemy mieli okazję ponownie przekroczyć próg przerażającej restauracji. Fabuła gry rozgrywa się aż trzydzieści lat po zamknięciu Freddy Fazbear’s Pizza. Przez ten czas opuszczony lokal zdążył zamienić się w ruinę, a wydarzenia, które rozegrały się w jego wnętrzu zasiliły szeregi miejskich legend i bajek do straszenia dzieci. Wszystko to zmieni się jednak, gdy na scenę wkroczy nowy właściciel, pragnący wykorzystać złą sławę tego miejsca jako wabik na klientów szukających mocnych wrażeń. Dość szybko okazuje się, że ruiny Freddy Fazbear’s Pizza nadal kryją w sobie kilka przerażających niespodzianek.

Niestety, oficjalna data premiery gry nie jest jeszcze znana. Biorąc pod uwagę dotychczasowe tempo pracy Scotta Cwathona można jednak założyć, że zobaczymy ją w App Store i Google Play (a po jakimś czasie również w WP Store) w przeciągu kilku najbliższych tygodni.