„Ściśle tajna” stacja dokująca dla BlackBerry Playbooka

Jak donosi serwis Engadget, gdzieś za kulisami kilkudniowej konferencji dla programistów i miłośników sprzętu BlackBerry DevCon, zaprezentowano stację dokującą dedykowaną tabletowi BlackBerry Playbook. Noszące nazwę BlackBerry Playbook Dock (dużo tych jeżynek, nie sądzicie) zostało opatrzone etykietą „Ściśle tajne”, lecz sprytnym dziennikarzom z portalu BlackBerry Czech udało się zrobić mu zdjęcie.

BlackBerry Playbook Dock wyposażono w zestaw portów, których obecność doceni każdy posiadacz tabletu Playbook. Na jego obudowie znajdziemy wyjście HDMI, trzy pełnowymiarowe porty USB i gniazdo ethernet, które przyda się, gdy sieć bezprzewodowa w Waszym domu zrobi sobie ferie. Dodatkowo, stacja dokująca ma oferować również głośnik wejścia/wyjścia przydatny podczas rozmów VoIP. Akcesorium trafi na rynek „wkrótce”. Niestety, jego cena nie została ujawniona. Podejrzewamy, że więcej na temat BlackBerry Playbook Dock dowiemy się w trakcie nadchodzących targów MWC 2012 w Barcelonie.

Na koniec ciekawostka – dziennikarze BlackBerry Czech twierdzą, iż mieli kontakt z drugą, 10-calową generacją tabletu BlackBerry Playbook, lecz nie pozwolono im robić zdjęć. Domyślamy się, że oficjalna premiera tego urządzenia również będzie miała miejsce w Hiszpanii.

Fani zabawek BlackBerry, zaznaczcie w kalendarzu daty od 26 lutego do 1 marca!

źródło: BlackBerry Czech, via Engadget