Schmidt: Motorola bez szczególnych przywilejów, Android wciąż otwarty | Tabletowo.pl

Schmidt: Motorola bez szczególnych przywilejów, Android wciąż otwarty

Dołącz do dyskusji 0
motorola android

Nie tak dawno internetowy gigant Google zdecydował się na przejęcie Motoroli Mobility za kwotę wynoszącą 12,5 miliarda dolarów. Po ogłoszeniu tej całkowicie nieoczekiwanej decyzji (gdzie istotną rolę w sprawie odegrało mnóstwo patentów, będących w rękach Motoroli) wiele koncernów zastanawiało się nad przyszłością systemu Android, jak i samym traktowaniu amerykańskiego producenta, mając powody do obaw, że ten będzie faworyzowany, a w ich umowach licencyjnych zajdą niekorzystne zmiany. Eric Schmidt, dyrektor generalny Google, ponownie wypowiedział się na ten temat, rozwiewając wszelkie wątpliwości.

Z jego słów można wywnioskować, że Motorola będzie dalej osobną marką, w jakiś sposób oddzieloną od Google. Ponadto nie zostaną wprowadzone zmiany w licencjach obowiązujących między Google a firmami (takimi jak Samsung, HTC i wieloma innymi) dotyczące używania w urządzeniach mobilnych systemu Android. Schmidt zapewnia, że pozostanie on dalej otwartym i neutralnym oprogramowaniem.

Co ciekawe, Schmidt poruszył również kwestię słów wypowiedzianych przez Steve’a Jobsa, że Android jest kradzieżą iOSa i należy go zniszczyć. Schmidt odpowiedział: „Nie będę komentował tego, co zostało napisane w wydanej po jego śmierci biografii. Steve był wspaniałym człowiekiem i bardzo mi go brakuje. Ogólnie rzecz ujmując większość zgodzi się, że Google wprowadza dużo innowacji. Ponadto dodam, że prace nad Androidem zaczęły się przed pracami nad iPhonem.”

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona