Satya Nadella został nowym szefem Microsoftu | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Satya Nadella został nowym szefem Microsoftu

Dołącz do dyskusji 0

691px-Satya_Nadella[1]

No i stało się. Po długim okresie niepewności mamy w końcu przed sobą jasną sytuację. Następcą Steve’a Ballmera, a zarazem trzecim prezesem w bogatej historii firmy Microsoft, został Satya Nadella, związany z gigantem z Redmond od ponad dwudziestu lat.

Swoją przygodę z firmą założoną przez Billa Gatesa i Paula Allena zaczął on bowiem w 1992 roku od pracy przy systemie Windows NT. Od tamtego czasu zdarzało mu się zajmować różne stanowiska, takie jak wiceprezes działu biznesowego czy prezes działu serwerów. To właśnie on w dużej mierze odpowiedzialny jest za zwrócenie się firmy Microsoft w stronę rozwiązań opartych o chmurę. Wiele osób przypisuje mu też ogromny udział w powstaniu platformy Windows Azure.

Bill Gates, który z dniem dzisiejszym przyjął oficjalnie rolę doradcy technologicznego, powiedział, że Satya Nadella nie tylko zdążył już udowodnić swoją wartość jako lider, ale też jako inżynier i biznesmen, a jego wizja przyszłości jest właśnie tym, czego potrzeba teraz firmie. Sam zainteresowany oświadczył zaś, że widzi w firmie Microsoft ogromny potencjał, który wymaga jednak skupienia i zdolności do transformacji.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - nocne przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona