Samsung zrezygnuje ze Snapdragona 810 w Galaxy S6?

Kasia pisała dzisiaj o prawdopodobnej dacie premiery Samsunga Galaxy S6, a wcześniej pojawiły się też informacje o użyciu szkła oraz metalu i o wyposażeniu nadchodzącego phabletu w 4 GB pamięci RAM. Jeszcze przed marcem na pewno nie raz wspomnimy o produkcie koreańskiej firmy, a teraz znowu warto to zrobić, ponieważ pojawiły się nowe informacje o procesorach w tym urządzeniu.

Już od kilku generacji flagowe produkty Samsunga korzystały z topowych Snapdragonów oraz Exynosów. Dlatego można było przyjąć za coś pewnego, że i tym razem tak będzie. Jednak nowe przecieki sugerują, że ze względu na przegrzewanie się układu Qualcomma (Snapdragon 810) Samsung może zupełnie z nich zrezygnować.

Możliwe również, że Koreańczycy zdecydują się wypuścić na początku więcej phabletów z autorskim procesorem Exynosem (90% układów Samsunga), a dopiero potem będą stopniowo zwiększać udział Snapdragonów, gdy zostaną rozwiązane problemy z przegrzewaniem się. Na odpowiedź zapewne będziemy musieli poczekać do marca, ale dla Samsunga wypuszczenie flagowca jedynie ze swoim układem na pewno byłoby dużo bardziej opłacalne.