Samsung Galaxy S10+

Samsung zmniejszy ilość darmowego miejsca w Samsung Cloud

Samsung Cloud to usługa, z której może i nie korzysta zbyt wiele osób, jednak na pewno ma ona swoje pokaźne grono zwolenników. Trudno się temu dziwić, bowiem w erze usług sieciowych, każdy darmowy gigabajt w chmurze jest na wagę złota. Niestety, ale Samsung zdaje się nie podzielać tego zdania.

Chmura danych od Samsunga to coś więcej niż tylko miejsce na nasze zdjęcia i materiały wideo. Z wykorzystaniem usługi można też tworzyć kompleksowe kopie danych, synchronizować kontakty, kalendarz oraz dane z dedykowanych aplikacji od koreańskiego producenta. Do tej pory można było cieszyć się z aż 15 GB darmowej przestrzeni. Niestety, ale sielanka skończy się już 1 czerwca. Po tym terminie każdy nowo zarejestrowany użytkownik dostanie już tylko 5 GB miejsca na swoje dane.

Samsung Galaxy S10+ to flagowiec z krwi i kości, w którym… wciąż kilka rzeczy można ulepszyć (recenzja)

Pewnego rodzaju szczęściem w nieszczęściu jest to, że producent nie zmniejszy miejsca obecnym użytkownikom Samsung Cloud. Tym samym, jeśli już korzystacie z chmury danych producenta, po 1 czerwca wszystko będzie jak dawniej. Ilość miejsca nie zmieni się. Warto więc dokładnie przyjrzeć się swoim smartfonom z rodziny Galaxy i – w razie braku aktywacji usługi – włączyć ją do 31 maja. Ot, dla własnego komfortu i poczucia posiadania satysfakcjonującej ilości miejsca na swoje pliki.

Fot za: SamMobile

Kończąc, warto zadać sobie pytanie o to czy kompleksowa kopia danych w wykonaniu Samsunga ma jeszcze jakiś większy sens. O ile wiem, to aplikacje ze Sklepu Play są automatycznie przypisywane do naszego konta Google. Jeśli na przykład kupicie nowy smartfon, to można zaznaczyć opcję, aby Google od razu rozpoczęło instalację Waszych aplikacji na nowym smartfonie. Nie ma też większego problemu w tym, aby wykonać transport wszystkich swoich plików z wykorzystaniem łączności bezprzewodowej.

Samsung Galaxy S8 w 2019 roku – czy warto kupić?

Może więc ograniczenie miejsca w Samsung Cloud to nie tyle nieprzemyślana decyzja producenta, ale raczej dopasowanie się do obowiązujących w świecie Androida realiów? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o takiej decyzji koreańskiego giganta.

źródło: SamMobile