Samsung zaprzestanie sprzedaży Ativ Tab z Windows RT. Na razie w Niemczech - Tabletowo.pl

Samsung zaprzestanie sprzedaży Ativ Tab z Windows RT. Na razie w Niemczech

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Samsung zaprzestanie sprzedaży Ativ Tab z Windows RT. Na razie w Niemczech Nowości Samsung

Windows RT to, według mnie, sztuczny twór. Microsoft postanowił udostępnić taką wersję systemu producentom sprzętu elektronicznego, by na rynku mogły pojawić się dwie grupy urządzeń: tańsze z Windows RT i droższe z Windows 8 (tj. z pełnym systemem). Od samego początku wiadomo było, że Windows RT skazany jest na porażkę. Bo kto kupi sprzęt z platformą, na której nie można odpalać desktopowych programów? Chyba tylko ci, którzy totalnie nie znają się na sprzęcie i nie wiedzą z czym się je kupno takiego produktu. Przekonał się o tym sam Microsoft, którego Surface RT nie cieszy się powalającą popularnością. Przekonał się również Samsung, który postanowił zaprzestać sprzedaży swojego tabletu z Windows RT – Ativ Tab.

Wiadomość dotyczy przede wszystkim rynku niemieckiego, z którego koreański koncern postanowił wycofać się w pierwszej kolejności (przy okazji warto przypomnieć, że z Ativ Tab Samsung w ogóle nie wchodził do USA). Mówi się, że w drugiej kolejności Samsung podejmie podobną decyzję w stosunku do pozostałych krajów europejskich, w których można dostać to urządzenie. Na razie jednak konkretne informacje co do tych państw nie zostały ujawnione.

Pewnie zastanawiacie się jaki jest powód podjęcia takiej, a nie innej decyzji przez Samsunga… Bardzo prosty: znikome zainteresowanie tabletem z Windows RT, jakim jest Ativ Tab.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona