Samsung zapowiada edukacyjną wersję Galaxy Tab | Tabletowo.pl

Samsung zapowiada edukacyjną wersję Galaxy Tab

Dołącz do dyskusji 0
Galaxy_Tab_for_Education_Front_Horz_1-27[1]

Jedna z najpopularniejszych plotek tego miesiąca głosi, że firma Samsung postanowiła w tym roku zawalczyć o większą część rynku tabletów. Mimo iż jak na razie trudno uwierzyć, by komukolwiek udało się w najbliższej przyszłości zdetronizować panującą w tej branży firmę Apple, to trzeba przyznać, że Samsung coraz wyraźniej zaczyna deptać po piętach giganta z Cupertino.

Wczorajszy komunikat prasowy opublikowany przez firmę Samsung nie potwierdza co prawda wspomnianych plotek, ale sprawia, że coraz łatwiej w nie uwierzyć. Koreańska firma zapowiedziała bowiem, że jeszcze w tym roku w ich ofercie pojawi się kolejne urządzenie z serii Galaxy Tab, tym razem skierowane do uczniów i nauczycieli. Nowy tablet zostanie zaprojektowany w ramach programu Google Play for Education, co oznacza, że zostanie on wyposażony w specjalną wersję sklepu Google Play w której znajdą się jedynie aplikacje i gry edukacyjne oraz książki i filmy zatwierdzone przez specjalną komisję złożoną z pedagogów. O samym urządzenie nie wiadomo jeszcze zbyt wiele, po za tym że będzie ono posiadać ekran o przekątnej 10.1 cala, WiFi, dwie kamery oraz system Android 4.4 KitKat.

Edukacyjna wersja tabletu Galaxy Tab powinna trafić do sprzedaży już w kwietniu, co powinno dać jej wystarczającą ilość czasu by zadomowić się w szkołach przed rozpoczęciem roku szkolnego 2014-2015.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona