Samsung zaoferuje w Galaxy S8 tryb, podobny do Continuum Microsoftu? | Tabletowo.pl

Samsung zaoferuje w Galaxy S8 tryb, podobny do Continuum Microsoftu?

Dołącz do dyskusji 0

Tryb Continuum mógł być hitem, jednak przez dość nikłe zainteresowanie (oczywiście nie bez powodu) wciąż traktowany jest jako ciekawostka. Mimo to, wygląda na to, że stał się inspiracją dla Samsunga. Chce on bowiem zaoferować identyczne rozwiązanie w Galaxy S8 – z tą różnicą, że oparte na środowisku Androida.

Zdjęcie widoczne powyżej, a opublikowane po raz pierwszy przez serwis All About Windows Phone (który z kolei otrzymał je od swojego zaufanego źródła), przedstawia rzekomo jeden ze slajdów z prezentacji, poświęconej Galaxy S8.

Widać na nim smartfon, podłączony przewodowo do monitora (symbolicznie). Na jego ekranie można zauważyć interfejs, podobny do Chrome OS czy Remix OS (bazuje on na Androidzie), w tym m.in. otwarte w osobnych oknach aplikacje. Obok natomiast leży myszka i klawiatura, które zapewne komunikują się z telefonem już za pomocą Bluetooth.

Cały „obrazek” opatrzony jest mianem Samsung Desktop Experience: Next Mobile Worskspace. Z boku natomiast widać jeszcze punkty: Multi-taskingExternal Monitor (zewnętrzny monitor) i Keyboard & Mouse (klawiatura i myszka). Naprawdę trudno nie dopatrzeć się analogii do Continuum, ponieważ zasada jego działania jest identyczna.

Jeżeli Samsung rzeczywiście planuje zastosować w Galaxy S8 rozwiązanie, o którym mowa powyżej, to może być to kolejny „bajer”, oferowany przez tegorocznego flagowca. Kolejnymi mogą być m.in. skaner tęczówki oka, obsługa rysika S-Pen, wirtualny asystent, „współpracujący” również z preinstalowanymi aplikacjami czy tryb Beast Mode.

Źródło: All About Windows Phone przez SamMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona