Samsung zamyka witrynę sklepsamsung.pl. Zamiast tego zachęca do założenia konta Samsung Account

Samsung rozsyła do użytkowników zalogowanych na stronie sklepsamsung.pl maile z informacją o planowanym zamknięciu sklepu i poleca założenie Samsung Account w podstawowej witrynie internetowej tego producenta.

Jak można dowiedzieć się z wiadomości e-mail, sklepsamsung.pl zostanie zamknięty 22 marca 2019 roku.

Reklama

Samsung upewnia, że wszystkie zakupy dokonane w serwisie zostaną zrealizowane. Nie będzie też żadnych problemów z honorowaniem gwarancji produktów pochodzących z tego sklepu. Wszystkie dane dotychczasowych jego użytkowników zostaną usunięte.

Strona informująca o zamknięciu dotychczasowej domeny zachęca do utworzenia konta Samsung Account na stronie samsung.com. Będzie ono funkcjonować na podobnych zasadach, co w sklepsamsung.pl, a więc wybierzemy tam swoje urządzenie, ale zbierze też w jednym miejscu pełną obsługę klienta. Zapewni łatwy dostęp do usług i serwisów Samsung, w tym Galaxy Apps czy rejestracji produktów zakupionych w ramach promocji. Dzięki temu dane użytkowników nie będą musiały wędrować między różnymi domenami, których właścicielem jest ten sam podmiot.

Zmiana powinna przyczynić się do ułatwienia nawigacji miedzy różnymi usługami dla klientów Samsunga, a i pewnie stanowi spore uproszczenie procedur wewnętrznych dla samej firmy.

 

dzięki Robert za info i zrzuty ekranu!