Samsung zamierza wprowadzić smartfony z Tizenem do Europy

Tizen jest obecnie stosowany w wielu różnych urządzeniach, m.in. wearables, SmartTV, bądź smartfonach z serii Z, które nie są na razie dostępne w Europie. Okazuje się jednak, że klienci ze Starego Kontynentu będą mogli za jakiś czas kupić telefony z autorskim systemem Samsunga. Co szykują Koreańczycy?

Pierwszym smartfonem z Tizenem, oficjalnie zaprezentowanym w Rosji, był Samsung Z, aczkolwiek nigdy nie trafił do sprzedaży w zwykłych sklepach. Pewien przełom w tej kwestii nastąpił wraz z low-endowym Z1. Dzięki bardzo niskiej cenie i przyzwoitym podzespołom okazał się wielkim sukcesem, m.in. w Indiach czy Bangladeszu. Niedawno dowiedzieliśmy się sporo o jego następcy, czyli Z3 z 5-calowym ekranem i lepszymi parametrami.

Według informatorów SamMobile, Koreańczycy testują Tizena 3.0 na kluczowych dla siebie rynkach. Podobno właśnie w tych wybranych krajach pojawią się nowe urządzenia, oparte o ten ciekawy system. Podobno wśród nowości będzie wspomniany przed chwilą Z3. Prawdopodobnie Samsung wprowadzi takie smartfony do sprzedaży już na początku 2016 roku. Według mnie będzie to dobra decyzja, aby wreszcie zaoferować płynnie działające budżetowce w atrakcyjnych cenach.

Możliwe, że smartfony z Tizenem trafią do Polski. W końcu w naszym kraju sporą popularnością cieszyła się bada OS, poza tym będą stanowiły niezłe uzupełnienie gamy urządzeń z niskiej półki.

źródło: Sammobile