Pierwszy smartfon Samsunga z czytnikiem linii papilarnych w ekranie podobno trafi do Chin, i nie będzie to Galaxy S10 18

Pierwszy smartfon Samsunga z czytnikiem linii papilarnych w ekranie podobno trafi do Chin, i nie będzie to Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 jest jednym z pierwszych smartfonów, na które z niecierpliwością będziemy czekać od początku przyszłego roku. Na pewno będzie to urządzenie wyjątkowe dla firmy, ze względu na okrągłą rocznicę powstania flagowej serii oraz zastosowanie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych. Nowatorskich dla Samsunga, gdyż takie bajery jak czytniki linii papilarnych w ekranie pojawiły się już wcześniej u konkurencji. Mało tego: w taki skaner odcisków palców może być wyposażony smartfon, który zostanie zaprezentowany przez Koreańczyków jeszcze tej jesieni.

Skaner linii papilarnych to duża rzecz, ale jak zapewne wiemy, Samsung będzie którymś z kolei producentem, montującym takie sensory w smartfonach. Żeby pokazać, że nie pozostaje z tyłu, ma zamiar zaprezentować w Chinach model wykorzystujący tę technologię. I co ciekawe, nie będzie miało to miejsca po premierze Galaxy S10, a jeszcze w tym roku. Tak przynajmniej przekazują źródła, na które powołuje się  redakcja The Android Soul.

Wygląda to na początek nowej linii smartofnów, być może przeznaczonej wyłącznie na rynki wschodnie. Tam najwięksi producenci mają już w swojej ofercie urządzenia ze skanerem odcisków palców w ekranie i Samsung wygląda na tym tle trochę biednie.

Jeden ze specjalistów zajmujących się docieraniem do utajnionych informacji uważa, że na rynku azjatyckim wystartują dwie serie smartfonów Samsunga – „Galaxy P” oraz „Galaxy R”. Model, o którym wspominamy powyżej, ma nosić nazwę Galaxy P1, ale to jeszcze nic pewnego.

https://www.tabletowo.pl/2018/09/04/nowosci-najpierw-trafia-do-sredniopolkowych-smartfonow-samsunga/

Informacje o tym, że to nie flagowy smartfon dostanie jedną z najważniejszych funkcji zmieniających konstrukcyjnie telefony Samsunga, są zgodne z tym, co ostatnio powiedział prezes mobilnego działu firmy, DJ Koh. Wyraźnie dał do zrozumienia, że polityka wprowadzania nowości w smartfonach firmy uległa zmianie i że bardziej nowatorskie rozwiązania będą trafiać najpierw do urządzeń ze średniej półki, a dopiero później do flagowców.

Jeśli Galaxy P1 rzeczywiście zostanie zaprezentowany w październiku i zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych w ekranie, strategia Samsunga rzeczywiście się zrealizuje. S-dziesiątka w tym wypadku nie będzie pionierem tego rozwiązania, a na pewno nie zostanie nim w Chinach.

https://www.tabletowo.pl/2018/06/22/samsung-galaxy-s10-czytnik-linii-papilarnych-w-ekranie-aparat-3d-brak-skanera-teczowki-oka/

źródło: TAS