Zanim Apple pokazało iPhone'a X, powstawał już Samsung Galaxy X - składany smartfon - Tabletowo.pl

Zanim Apple pokazało iPhone’a X, powstawał już Samsung Galaxy X – składany smartfon

Dołącz do dyskusji 0

O składanym smartfonie Samsunga doniesień nie brakuje. Choć firma oficjalnie nie potwierdza, że takie urządzenie istnieje, jest sporo dowodów na to, że koreański gigant technologiczny pracuje nad pierwszym takim modelem. Niedawno prototyp ten uzyskał certyfikat Bluetooth. Czyli coś jest na rzeczy.

Samsung Galaxy X, bo tak jak dotąd roboczo nazywa się składany smartfon, pojawił się w zapiskach południowokoreańskiej agencji South Korea’s National Radio Research. Możliwe, że to właśnie on figuruje tam pod symbolem SM-G888. Certyfikat Bluetooth uzyskał pod oznaczeniem SM-G888N0. Numer modelu nie pasuje do żadnej znanej nam serii Samsunga, stąd można przypuszczać, że chodzi właśnie o Galaxy X. Jednak jedyne, czego więc możemy być na tym etapie pewni to to, że SM-G888N0, czymkolwiek jest, będzie obsługiwał łączność bezprzewodową Bluetooth ;)

Tabletowo.pl Zanim Apple pokazało iPhone'a X, powstawał już Samsung Galaxy X - składany smartfon Plotki / Przecieki Samsung Smartfony

Samsung Galaxy X

Samsung świadomie stara się nie wychodzić naprzód z żadnymi deklaracjami dotyczącymi tego, nad czym pracuje w swoich laboratoriach. Choć premiera składanego smartfona byłaby historycznym wydarzeniem, to trzeba przyznać, że tego typu rewolucje nie przyjmują się łatwo na rynku. Sami Koreańczycy nie są pewni tego, w jaki sposób takie urządzenie wpłynęłoby na branżę.

Ostatnie doniesienia mówią, że możemy spodziewać się Samsunga Galaxy X najpóźniej pod koniec 2018 roku. Niedawno pojawiły się nawet pierwsze wersje oprogramowania, przeznaczone dla tego modelu. Pochodzą one jednak z lipca i od tego czasu, przynajmniej w temacie software’u, nic się nie ruszyło. Certyfikacja Bluetooth jest iskierką nadziei dla tych, którzy tęsknie wyczekują, aż Samsung wyskoczy na dużą scenę z produktem, który zaskoczy cały świat.

Chociaż na to trudno akurat liczyć. Przecieki są nieuniknione ;)

źródło: rra.go.kr przez Sammobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona