Samsung wypuścił aktualizację dla Gear S2 – całkiem sporo nowości | Tabletowo.pl

Samsung wypuścił aktualizację dla Gear S2 – całkiem sporo nowości

Dołącz do dyskusji 0

Pod względem oprogramowania trudno Samsungowi Gear S2 cokolwiek zarzucić – dużo gorzej jest natomiast z aplikacjami, których po prostu brakuje (oby się to zmieniło z biegiem czasu!). Okazuje się jednak, że Samsung postanowił zaktualizować swój najnowszy zegarek o kilka funkcji i dodatków.

Póki co aktualizacja jest dostępna w Korei, aczkolwiek wkrótce powinna pojawić się również w pozostałych krajach, w których dostępny jest Gear S2 – w tym w Polsce. Co wprowadza?

Przede wszystkim możliwość zmiany w ustawieniach, by aplikacje uruchamiały się automatycznie po zatrzymaniu się na nich podczas przeglądania ich w liście aplikacji. To może być bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza, że na krawędzi zegarka nie ma przycisku zatwierdzania, zatem, aby którąś uruchomić, dotychczas trzeba było sięgnąć palcem w kierunku ekranu – o jeden krok mniej w przypadku nowego oprogramowania.

Wśród kolejnych nowości warto wymienić przede wszystkim możliwość zmiany rozmiaru czcionki powiadomień – wystarczy dwukrotnie tapnąć w ekran, np. gdy czytamy odebraną wiadomość, ustawienia wygaszania ekranu po 15, 30 sekundach, minucie lub pięciu minutach czy włączenia alarmu wibracyjnego, który powiadamia o odłączeniu zegarka od telefonu.

A to wciąż nie wszystko. Samsung dodał nowe aplikacje (wśród nich nowe tarcze zegarka, Starbucks, Flipboard oraz koreańską nawigację), jak również niewielką pomarańczową kropkę, która informuje poczas korzystania z zegarka o oczekujących powiadomieniach (działa to wtedy, gdy mamy wyłączone automatyczne pojawianie się powiadomień na ekranie zegarka). Dodatkowo pojawiły się też kosmetyczne zmiany wyglądu interfejsu.

Jak widzicie, nowości jest całkiem sporo. Kwestią czasu jest, kiedy pojawią się one w formie aktualizacji na naszych Gear S2.

Recenzja Samsung Gear S2

źródło: XDA, sammobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona