Samsung wypuści na rynek Galaxy A9 Pro?

Większość producentów ma w swoim portfolio urządzenie z dopiskiem Pro. Najczęściej (ale nie zawsze) oznacza on ulepszenie pierwowzoru, jednak bardzo rzadko mamy do czynienia z diametralnymi zmianami. Na taki krok może zdecydować się (ponownie już) Samsung i tym razem wypuścić na rynek Galaxy A9 Pro.

Sugeruje to fakt, iż Koreańczycy pracują nad oprogramowaniem sprzętowym dla modelu o nazwie kodowej SM-A9100. Dla porównania, „podstawowy” Galaxy A9 nosi oznaczenie SM-A9000. Możemy mieć tu więc do czynienia z ulepszoną wersją pierwowzoru, który – podobno – ma trafić jedynie na rynek chiński.

Jak wiadomo, konkurencja pomiędzy producentami jest tam niezwykle zaciekła i każdy z nich stara się, jak tylko może, aby przekonać klientów do zakupu jednej ze swoich propozycji. Mimo że Galaxy A9 już sam w sobie jest świetnym smartfonem (z jednym tylko dużym minusem, czyli oczywiście ceną), to jego ulepszona wersja z pewnością pomogłaby Samsungowi wzmocnić pozycję w Chinach.

Oczywiście nie jest jeszcze pewne, że Galaxy A9 Pro w ogóle istnieje i kiedykolwiek zadebiutuje. Zwłaszcza, że to dopiero pierwsza sugestia, że Samsung może pracować nad takim urządzeniem. Nie wiadomo też, na jakie ulepszenia względem pierwowzoru zdecydowałby się wtedy producent.

*Na zdjęciu wyróżniającym Samsung Galaxy A9

Źródło: SamMobile