Samsung wróci do Windows Phone? | Tabletowo.pl

Samsung wróci do Windows Phone?

Dołącz do dyskusji 0

Samsung i Windows Phone? Zapewne nie znajdzie się wielu czytelników, którzy mieli do czynienia z takim zestawieniem. Koreańska firma co prawda stworzyła kilka smartfonów z tym systemem, ale nie dostały one ani zbyt dużego wsparcia, ani odpowiedniej promocji. Teraz jednak może się to zmienić, bo gigant zastanawia się nad swoim powrotem w objęcia Microsoftu.

Według przecieków z Korei, Samsung testuje już stabilność Windows Phone 8.1 i zastanawia się nad wypuszczeniem urządzeń z tym systemem. Podobno firmy starają się dojść do porozumienia w tej kwestii, co mogłoby okazać się bardzo przydatne dla obu firm. Samsungowi przydałaby się alternatywa dla Androida, bo Tizen na razie raczej nią nie jest. A dla Microsoftu to oczywiście kolejny duży gracz w portfolio oraz potężne wsparcie marketingowe.

Problemem jednak jest spór na linii Samsung-Microsoft. Jak zapewne wiecie, Koreańczycy płacą ogromne pieniądze amerykańskiej firmie za patenty wykorzystywane w ich urządzeniach z Androidem. Stworzenie smartfonów z WP ma być zapewne kartą przetargową na zmiejszenie tych kwot. Najwcześniej możemy się spodziewać takich produktów w 3 kwartale tego roku.

Mimo, że to Lumie rządzą, ja chętnie zobaczyłbym koreańskie urządzenia z okienkami na pokładzie. Sam zaczynałem moją przygodę z WP właśnie od produktu Samsunga i nadal, mimo wielu przejść, dobrze mi on służy jako telefon zapasowy.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona