Samsung wprowadza 4K do okularów Gear VR

Południowokoreański producent elektroniki pracuje nad technologiami umożliwiającymi wprowadzenie wysokiej rozdzielczości 4K do swoich gogli VR, czyli okularów Gear VR. Wirtualna rzeczywistość ma zachwycać jeszcze bardziej.

Nowej generacji technologie ekranów 4K Samsung zaprezentował podczas konferencji Display Week w San Francisco. Firma przedstawiła również swoje plany i pierwsze prototypy urządzeń, które pozwolą na wprowadzenie wysokiej jakości standardu rozdzielczości 4K do urządzeń VR, takich jak chociażby gogle Gear VR.

Zaprezentowany ekran nosi nazwę „High Resolution for VR”, jest wielkości 5,5 cala i oferuje rozdzielczość 4K (3840 x 2160 pikseli, 806 ppi). Czyli całkiem ciekawe osiągi. Panel jednak, jak donoszą media, umieszczony był na zewnątrz gogli VR i oznaczony jako prototyp. Nie ma więc jeszcze planów na jego wprowadzenie do masowej produkcji.

Ponadto, mimo wyjątkowej ostrości obrazu i pięknych kolorów, 4K dla okularów VR to na razie zmniejszona liczba klatek na sekundę (FPS). Prototyp nie jest jeszcze gotowy na wprowadzenie do produkcji, nie należy się więc spodziewać, że rozwiązanie pojawi się w Samsungu Galaxy Note 6.

Samsung zaprezentował też nowy rodzaj ekranów „Bio Blue”, które zawierają znacznie mniej groźnego dla oka ludzkiego niebieskiego światła (6%). Obecnie ekrany typu AMOLED zawierajągo aż 32%. Ekrany te mogą również sprawdzić się w przypadku okularów do wirutalnej rzeczywistości, jako że pozwalają na dłuższe i mniej męczący dla oka użytkowanie.

W skrócie – testowane są nowe, ciekawe technologie, nie wiadomo jednak, kiedy trafią na półki sklepowe. Może to być kwestia od roku do kilku najbliższych lat.

Źródło: UploadVR