VR Live Pass

Samsung zaoferuje specjalne transmisje ze zmagań sportowych, imprez i koncertów – poznajcie VR Live Pass

Trendy w 2017 roku zdominowane są przez dwa odłamy technologii – sztuczną inteligencję oraz wirtualną rzeczywistość. Do niedawna ta druga ograniczała się do pojedynczych, niezbyt dopracowanych gier i nielicznych filmów nagranych sferycznie, lecz branża VR rozwija się bardzo dynamicznie. Samsung znowu skupił się na swojej ofercie związanej z Gear VR – tym razem będzie to udostępnianie transmisji z wybranych wydarzeń dzięki partnerstwie z UFC, X Games oraz Live Nation.

Całkiem niedawno informowałem Was, że Samsung planuje wprowadzenie Kids Mode do Gear VR i wygląda na to, że to nie koniec nowości. Dzisiaj oficjalnie ogłoszono usługę VR Live Pass on Gear VR. Dokładniej rzecz ujmując jest to partnerstwo z (wspomnianymi już) organizacjami UFC, X Games oraz Live Nation.

Co to oznacza w praktyce? Udostępnianie transmisji na żywo z najpopularniejszych walk z mieszanymi sztukami walki w roli głównej, jednej z największych imprez sportów ekstremalnych oraz koncertów organizowanych przez niezwykle popularną amerykańską korporację koncertową. Jak się już zapewne domyślacie, będą one nagrywane w 360 stopniach, dzięki czemu posiadacze gogli Gear VR będą mogli poczuć się tak, jakby byli w centrum wydarzeń.

Samsung zaoferuje specjalne transmisje ze zmagań sportowych, imprez i koncertów - poznajcie VR Live Pass 17
Okulary Samsung Gear VR z kontrolerem (SM-R324)

Warto wspomnieć o tym, że materiały będą udostępniane za darmo. Owszem, okulary Samsunga nie są tanie, ale brak dodatkowych kosztów może przyczynić się do ich popularności. Zapowiada się również, że opisywane partnerstwo będzie długofalowe, a jego skutki odczujemy już za chwilę, ponieważ pierwsza transmisja odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Poniżej możecie zobaczyć rozpiskę, w której widnieją pierwsze zapowiedziane streamy. Żeby uzyskać dostęp do materiałów nie trzeba robić nic specjalnego – wystarczy po prostu uruchomić aplikację Samsung VR z poziomu gogli Gear VR.

  • 3 czerwca odbędzie się UFC® 212 w Rio de Janeiro, a fani będą mogli nie tylko obejrzeć jak walczą ze sobą José Aldo oraz Max Holloway, ale przygotowane zostaną także specjalne materiały obejmujące czas przed i po samym wydarzeniu,
  • między 13 a 16 lipca odbędzie się transmisja z X Games w Minneapolis, gdzie fani będą mogli obejrzeć popisy światowej czołówki jazdy na BMX, deskorolkach, czy rolkach,
  • ostatnia ogłoszona transmisja odbędzie się w sierpniu i będzie dotyczyła Live Music Concert, lecz póki co nie jest nam dane znać więcej szczegółów na jej temat.

Usługa, choć na pewno dotyczy dość wąskiego grona osób, wydaje się być całkiem innowacyjna i zdecydowanie przypadła mi do gustu, mimo że raczej nie będę miał okazji z niej skorzystać. A Wam, podoba się taki pomysł?

źródło: Samsung Newsroom