Samsung zacznie przykładać się do wirtualnej rzeczywistości | Tabletowo.pl

Samsung zacznie przykładać się do wirtualnej rzeczywistości

Dołącz do dyskusji 0

Samsung ogłosił właśnie, że pracuje nad czterema projektami związanymi z wirtualną oraz rozszerzoną rzeczywistością. Zostaną one zaprezentowane na Mobile World Congress w Barcelonie w przyszłym tygodniu.

Do tej pory w wydziale Samsunga zwanym C-Lab powstawały różne cuda, takie jak pas, który śledzi obwód talii i inteligentna miniopaska, która mogła zamienić palec w słuchawkę telefonu. Teraz Koreańczycy twierdzą, że mają kilka świetnych pomysłów wykorzystania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Wszystkie cztery zostaną zaprezentowane podczas nadchodzących targów MWC 2017, jednak poniżej znajdziecie kilka informacji dotyczących tego, co wiemy o tych projektach już teraz.

  • Relúmino

Jest to aplikacja na gogle wirtualnej rzeczywistości Gear VR, który pomaga czytać i oglądać telewizję niedowidzącym. Ma zapewniać „nowe poziomy jasności” obrazu.

  • Monitorless

To para „okularów słonecznych”, które obsługują zarówno wirtualną rzeczywistość, jak i rozszerzoną. Można je podłączyć do telefonu lub komputera.

  • VuildUS

Aplikacja, która pozwala użytkownikom jak wyglądałyby nowe meble w ich własnym pokoju. Wykorzystuje kamerę 360 stopni do mierzenia dystansu i głębi oraz współpracuje z kompatybilnymi zestawami wirtualnej rzeczywistości. Raczej nie jest pierwszą tego typu ani jedyną w swoim rodzaju aplikacją.

  • traVRer

To platforma wideo gromadząca 360-stopniowe filmy, pozwalające na odbywanie wirtualnych wycieczek w różne zakątki świata. Wygląda jak każda inna usługa tego typu, przy czym zawiera nieco więcej informacji dodatkowych.

Niektóre z pomysłów ekipy z C-Lab były widoczne na rynku VR już wcześniej. Samsung rzeczywiście stara się rozruszać rynek wirtualnej rzeczywistości, jednak na razie nie jest to chyba hit, jakiego życzyłyby sobie firmy zaangażowane w jej rozwój.

Odnoszę wrażenie, że prezentacja tych aplikacji będzie jedynie „zapchajdziurą” dla Samsunga, który na targach MWC 2017 ma zamiar zaprezentować tablet Galaxy Tab S3 oraz pokazać jedynie krótki film o nowym smartfonie Galaxy S8.

źródło: The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona