samsung telefon dokowany w tablet

Samsung uzyskał patent na telefon dokowany w tablet

samsung telefon dokowany w tablet

Powiedzmy sobie szczerze: w dziedzinie tabletowych hybryd to Asus gra pierwsze skrzypce na rynku. Tajwański koncern ma na koncie wiele interesujących pomysłów dotyczących wariacji połączeń w jednym urządzeniu tabletu, smartfona i netbooka. Tym bardziej dziwi fakt, że rzadko słyszymy na temat patentów będących w jego posiadaniu. Dziś natomiast mamy wieści o patencie koreańskiego Samsunga, który dotyczy smartfona dokowanego w tablet. Brzmi znajomo (Asus Padfone)?

Dotychczas w ofercie Asusa znalazły się dwie tego typu hybrydy: Padfone z poziomą klapką oraz Padfone 2 wsuwany w pionową wnękę obudowy tabletu, a właściwie samego ekranu. W obu przypadkach bowiem do naszej dyspozycji oddany jest ekran, który bez smartfona nie działa (wszystkie podzespoły znajdują się w telefonie). Być może Samsung ma inny pomysł na, mimo wszystko, podobną koncepcję sprzętu.

Jak widzimy na grafikach patentowych, smartfon Samsunga ma kształt bardziej dopasowany do obudowy tabletu (tworzy literę T), natomiast w przypadku Asusa mamy do czynienia z telefonem o typowo smartfonowym kształcie, który umieszcza się w specjalnej wnęce.

Ciekawe czy powstanie podobny sprzęt ze stajni Samsunga, a jeśli tak, to kiedy i jaki będzie. Bo, jak wiemy, patent to jeszcze nie wszystko.

źródło