Samsung UFS 1.0, czyli karty microSD szybkie jak dyski SSD | Tabletowo.pl

Samsung UFS 1.0, czyli karty microSD szybkie jak dyski SSD

Dołącz do dyskusji 0

Do 530 MB/s! Tak szybki odczyt danych – zarezerwowany kiedyś dla dysków twardych – będzie już za chwilę możliwy z kart pamięci Samsunga.

Koreański gigant pochwalił się dziś nowymi kartami pamięci. Nowe nośniki danych w standardzie UFS 1.0 zalecane są do rejestrowania obrazów o wysokich rozdzielczościach w urządzeniach, takich jak lustrzanki cyfrowe, kamerki sportowe, drony, kamery 360.

Karty mają zapewniać odczyt danych z prędkością aż 530 MB/s, to jest prawie pięciokrotnie szybciej niż aktualne topowe karty obecnie dostępne na rynku. Natomiast prędkość zapisu to 170 MB/s, czyli ponad dwa razy szybciej niż w najdroższych odpowiednikach. Producent chwali się, że karta UFS 1.0 o największej pojemności potrafi zapisać 24 zdjęcia wysokiej jakości o łącznym rozmiarze 1120 MB w czasie 7 sekund, a na karcie w standardzie UHS-1 będzie to trwało 32 sekundy.

Karty dostępne będę w 4 wariantach pojemności: 32 GB, 64 GB, 128 GB i 256 GB. Cen jeszcze nie podano.

Źródło: Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona