Samsung udostępnił Gear Manager dla wszystkich urządzeń z Androidem | Tabletowo.pl

Samsung udostępnił Gear Manager dla wszystkich urządzeń z Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Początkowo Koreańczycy ograniczyli kompatybilność swoich wearables jedynie do wybranych własnych urządzeń. Na szczęście ta strategia odeszła już do lamusa – niedawno w Google Play dla wszystkich pojawiła się aplikacja S Health, a dzisiaj możecie pobrać Gear Manager. Należy jednak mieć na uwadze, że pozwoli ona na komunikację wyłącznie z najnowszymi Gearami.

Najnowsza wersja Gear Manager została oznaczona numerkiem 2.2.15092142. Aby ją pobrać musimy wejść na stronę apps.samsung.com/gear z poziomu naszego urządzenia z Androidem. Następnie klikamy „Other Devices” i dopiero wtedy zostaniemy przekierowani do Google Play, skąd możemy już bezpośrednio zainstalować aplikację. Program bezproblemowo zainstalowałem się na modelu z czystym Androidem 4.4 KitKat.

Trochę szkoda, że najnowszy Gear Manager poprawia kompatybilność jedynie Samsungów Gear S2, co zostało zapowiedziane podczas ich oficjalnej prezentacji. Starsze modele nadal pozostają bez oficjalnego wsparcia dla urządzeń spoza rodziny Galaxy, czyli m.in. Gear S, Gear 2 czy Gear Fit.

Warto zaznaczyć, że własnie dzisiaj rozpoczęła się sprzedaż Samsungów Gear S2 w wybranych krajach i ten fakt spowodował wydanie nowej wersji aplikacji.

źródło: TizenExperts przez Galaktyczny

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona