Samsung testuje tablet z 4GB RAM i Intel Atom X5-Z8500

Jak dobrze wiecie prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu czeka nas premiera Samsunga Galaxy Taba S2 (8.0 i 9.7). Wiele jednak wskazuje na to, że na tym Samsung nie poprzestanie. Nowe urządzenie, na temat którego w sieci dotychczas nie pojawiła się żadna informacja, zostało zauważone w teście Geekbench 3. Posiada nazwę kodową Chopin-LTE. Według mnie zapowiada się ciekawy tablet.

Reklama

Na chwilę obecną nie znamy pełnej specyfikacji nadchodzącego urządzenia. Są jednak interesujące informacje, które poznaliśmy. Sercem tabletu ma być procesor Intel Atom X5-Z8500. Jest to 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor o taktowaniu 1,44 GHz z trybem Turbo Boost, w którym taktowanie wzrasta do 2,44 GHz. Chopin-LTE ma mieć 4GB pamięci RAM. Przekątna oraz rozdzielczość wyświetlacza nie jest jeszcze znana, aczkolwiek przypuszczam, że nie będzie mniejsza niż 8″, ale też nie większa niż 10,1″. Możliwe, że Samsung ponownie postawi na 9,7″.

Urządzenie będzie pracowało pod kontrolą Androida 5.1.1 Lollipop. Najprawdopodobniej będzie oferować podobną wydajność do Samsunga Galaxy Note 4, na co wskazują podobne wyniki w teście GeekBench 3.

Reklama

CHopin-LTE

Bylibyście zainteresowani takim tabletem? Ja jestem bardzo ciekawy pozostałych parametrów. Niestety, nie wiadomo kiedy Samsung zamierza zaprezentować swoją nowość.