Samsung szykuje urządzenie dla osób, które mają problemy ze słuchem

Każdego dnia mamy okazję przekonywać się, jak bardzo postęp technologiczny ułatwia i uprzyjemnia nam życie. I nie mam tu na myśli wyłącznie urządzeń mobilnych, lecz każdego rodzaju sprzęt elektroniczny, a także różnego rodzaju rozwiązania, które zrewolucjonizowały naszą rzeczywistość. Producenci smartfonów wykorzystują je na wiele sposobów, głównie po to, aby zadowolić i zaimponować setkom milionów użytkowników. Na szczęście niektórzy próbują stworzyć również urządzenia, które będą też umiały pomóc osobom z różnymi dysfunkcjami.

Reklama

Samsung złożył kilka tygodni temu w południowokoreańskim urzędzie patentowym wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego Earcle, odwołującego się do kwestii związanych z problemami ze słuchem. Teraz natomiast w bazach Bluetooth Special Interest Group (SIG) pojawiło się urządzenie o nazwie kodowej SM-R790.

Do tego Samsung opatentował kilka rozwiązań, które pomogą osobom, cierpiącym na problemy ze słuchem. Wśród nich znalazło się jedno o nazwie Sound Radar, umożliwiające użytkownikowi podgląd na ekranie smartfona skąd dochodzą różne dźwięki. Dotykając wybrane miejsce na wyświetlaczu może wyostrzyć jeden z nich, a tym samym wygłuszyć pozostałe.

Samsung SM-R790 0

Nie wiem, jak Was, ale mnie cieszy fakt, że Samsung nie skupia się wyłącznie na ściganiu się z konkurencją, aby wyprodukować jak najlepszy smartfon czy tablet, lecz szuka również sposobów, aby pomóc osobom, które tego potrzebują. Nie wszyscy mają to szczęście, żeby być w pełni zdrowym i wiele ludzi czeka na tego typu nowinki techniczne, które ułatwią im życie.

Źródło: SamMobile, SIG