Samsung szykuje tablet z ekranem Full HD AMOLED 10,1" lub 11,6"? - Tabletowo.pl

Samsung szykuje tablet z ekranem Full HD AMOLED 10,1″ lub 11,6″?

Tabletowo.pl Samsung szykuje tablet z ekranem Full HD AMOLED 10,1" lub 11,6"? Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Dotychczas tylko jeden tablet Samsunga doczekał się ekranu wykonanego w technologii AMOLED, dokładniej Super AMOLED Plus – Galaxy Tab 7.7. Wiele wskazuje na to, że niebawem pojawi się kolejny, aczkolwiek nieco większy model z podobną matrycą. Z najnowszych informacji wynika, że koreański koncern szykuje się do premiery tabletu z wyświetlaczem Full HD AMOLED, którego przekątna miałaby wynosić 10,1″ lub 11,6″. Czyżby to był tajemniczy produkt Galaxy Tab 3 P8200?

Aktualnie producenci chcący się w jakiś sposób wyróżnić na tle pozostałych firm oferujących swoje urządzenia na rynku, muszą wyciągać asy z rękawa właśnie w postaci świetnego ekranu. Trudno nie odnieść wrażenia, że w chwili obecnej pod tym względem najlepiej przedstawiają się topowe modele premium od Apple: iPad i Sony: Xperia Tablet Z (na polską premierę drugiego z urządzeń wciąż czekamy).

W portfolio Samsunga możemy obecnie znaleźć jeden tablet z ekranem o wysokiej rozdzielczości – 10,1-calowy Nexus 10 2560 x 1600 pikseli, ale raz, że nie ma nic wspólnego ze wspomnianą technologią (ma PLS TFT), a dwa – powstał przy współpracy z internetowym gigantem Google.

Według informatora Sammobile, Samsung jest w trakcie testów tabletów z ekranami o różnej przekątnej i ostatecznie nie wiadomo jakie urządzenie trafi na rynek. Pod uwagę brane są dwie możliwości: 10,1″ i 11,6″. Sprzęt miałby pracować w oparciu o procesor Exynos 5.

Jeśli powyższe informacje się potwierdzą, prezentacji tabletu możemy się spodziewać na targach IFA 2013 w Berlinie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona