Samsung szykuje tablet z 7-calowym ekranem AMOLED? | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Samsung szykuje tablet z 7-calowym ekranem AMOLED?

Dołącz do dyskusji 0
samsung amoled 7"

Który producent ma najwięcej tabletów internetowych w swoim portfolio? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się już po krótkiej chwili namysłu: Samsung. Galaxy Tab (7″), Galaxy Tab 10.1, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 7.0 Plus oraz Galaxy Note – to dotychczasowe „dzieci” koreańskiego producenta. Wiele wskazuje na to, że już niebawem doczekamy się prezentacji kolejnych urządzeń tego typu, które wyjdą spod skrzydeł Samsunga. Jednym z nich może się okazać tablet z 7-calowym wyświetlaczem AMOLED.

Jak dobrze wiecie, Samsung ma już w swoim portfolio tablet z ekranem AMOLED, a własciwie z Super AMOLED Plus – jest nim Galaxy Tab 7.7, którego wyświetlacz ma przekątną 7,7″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Wiele jednak wskazuje na to, że niebawem możemy poznać urządzenie z ekranem AMOLED o nieco mniejszej przekątnej, 7″, i z niższą rozdzielczością – 1024 x 600 pikseli.

Na stronie Samsung Mobile Display znaleziono informacje na temat produkcji wspomnianego panelu – AMOLED, 7″, 1024 x 600, którego jasność będzie wynosiła 400 nitów. Można się więc spodziewać, że Samsung Electronics wykorzysta go w nowym tablecie.

Pierwszą okazję do prezentacji nowych tabletów (a wśród nich pewnie czterordzeniowego modelu) Samsung będzie miał podczas targów CES 2012. Ale jeśli nie wyrobi się z nimi do 10ego stycznia, prawdopodobnie poznamy je na MWC w Barcelonie pod koniec lutego bądź nieco później, w marcu, na CeBIT w Hanowerze.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona