Samsung sprzedał ponad 50 milionów Galaxy S7 i S7 edge

Samsung sprzedał ponad 50 milionów Galaxy S7 i S7 edge

Zewsząd napływają do nas informacje o świetnym przyjęciu na rynku ósmej generacji flagowego Samsunga. Tyczy się to także naszego kraju. Tymczasem poznaliśmy wynik, jakim może poszczycić się ubiegłoroczna wersja. Koreańczycy mogą być z niego zadowoleni.

Wobec Galaxy S8 producent ma konkretne plany. Urządzenia z tej serii mają sprzedać się w liczbie 60 milionów sztuk. Liczba na pewno robi wrażenie, ale nawet jeżeli tak się stanie, do najlepszego wyniku spośród wszystkich generacji galaktycznych smartfonów, zabraknie 10 milionów (S4). Z kolei po ponad 14 miesiącach od premiery Galaxy S7 wiemy już, że sprzedano 55 milionów modeli z tej serii.

Na uzyskanie tego wyniku pozwoliła również sprzedaż, jaką zanotowano w pierwszym kwartale tego roku. W okresie styczeń-marzec po urządzenia sięgnęło 7,2 miliona osób. Jest to prawie 10 procent spośród wszystkich smartfonów z logo koreańskiego producenta, jakie w tym czasie znalazły nowych właścicieli (80 milionów).

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Liczba sprzedanych „essiódemek” plasuje tę generację na trzecim miejscu wśród najlepiej sprzedających się modeli tej serii, zaraz za S4 i S3. Z czego może wynikać taki wynik? Jednym z powodów mógł być problem z ubiegłoroczną serią Note, przez co część osób sięgnęła właśnie po S7. Być może również informacja o opóźnieniu debiutu S8 przekonała część użytkowników do kupna poprzedniej generacji. Ale, tak czy inaczej, S7 to świetny telefon i zapewne to właśnie tu leży tajemnica jego sprzedaży.

Źródło: Yonhap News