Ciekawostki: Samsung przygotowuje smartfon dla graczy, a jego składany smartfon nie nazywa się Galaxy X | Tabletowo.pl

Ciekawostki: Samsung przygotowuje smartfon dla graczy, a jego składany smartfon nie nazywa się Galaxy X

Dołącz do dyskusji 0

Samsung zdaje się coraz szybciej reagować na najnowsze trendy na rynku, choć jeszcze do niedawna taki prędki w tej materii nie był. Według najnowszych doniesień Koreańczycy wypuszczą na rynek smartfon dla graczy. Przy okazji dowiadujemy się też, że składany smartfon, który również jest w przygotowaniu, nie zadebiutuje pod nazwą Galaxy X.

W ostatnich miesiącach na rynku pojawiło się kilka urządzeń, dedykowanych graczom. Pierwszym był Razer Phone, a kolejnymi Xiaomi Black SharkNubia Red Magic i Asus ROG Phone. Jak się okazuje, podobną propozycję przygotowuje również Samsung, po którym – szczerze mówiąc – czegoś takiego bym się nie spodziewał.

To dopiero pierwszy sygnał, że Koreańczycy pracują nad smartfonem dla graczy, więc trudno choćby zgadywać, kiedy mógłby on zadebiutować. Jeżeli jednak faktycznie coś jest na rzeczy, to prędzej czy później w sieci pojawią się przecieki na jego temat, bowiem to standard w przypadku urządzeń Samsunga – rzadko kiedy skrywane są one w całkowitej tajemnicy do ostatniego momentu.

Nie ukrywam, że zaciekawił mnie ten wątek, chociaż najbardziej intrygują mnie dwie kwestie. Po pierwsze: czy Koreańczycy zainspirują się modelami Xiaomi Black SharkNubia Red Magic oraz Asus ROG Phone, i czy również zaprojektują oryginalną obudowę z odważnymi zabiegami stylistycznymi? Czy może jednak zrobią coś na kształt Honora 10 GT, czyli podrasowanego flagowca?

Ciekawi mnie też, jaki procesor Samsung wpakuje do tego smartfona: własnego Exynosa 9810 czy Snapdragona 845? A może postąpi analogicznie, jak Nubia, i zdecyduje się zastosować zeszłorocznego flagowca, tj. Exynosa 8895 lub Snapdragona 835? Ten drugi scenariusz również jest jak najbardziej możliwy, bowiem Koreańczycy tak właśnie robią w przypadku tabletów z serii Galaxy Tab S.

Jak wspomniałem, przy okazji dowiadujemy się również, że składany smartfon, który ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2019 roku (a przynajmniej tak się mówiło do tej pory), nie będzie się nazywał Galaxy X. Nie wiadomo jednak, jak w takim razie Samsung go ochrzci, ale być może dołączy go do flagowej serii Galaxy S? Albo powoła do życia zupełnie nową rodzinę, choćby miała rozpocząć i zakończyć swój żywot na jednym członku? Macie jakieś pomysły? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzu!

*Na grafice tytułowej Samsung Galaxy S9

Źródło: @MMDDJ_

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona