Samsung Series 7 Slate z Windows 7 – pozytywne zaskoczenie (wideo z IFA 2011)

Jeśli śledzicie Tabletowo.pl już od dłuższego czasu, na pewno zdążyliście zauważyć, że bardzo sceptycznie podchodzę do tabletów pracujących w oparciu o system operacyjny Windows. Gdy przed IFA 2011 pojawiły się informacje o fakcie, że Samsung zaprezentował takie właśnie urządzenie, które działa pod kontrolą Windows 7, pomyślałam, że nawet nie ma co się nim interesować. Myliłam się. Po wizycie na stoisku Samsunga przekonaliśmy się, że Samsung Series 7 Slate jest bardzo ciekawym urządzeniem.

Samsung ostatnimi czasy celuje w urządzenia o dość nietypowych przekątnych ekranów. Tak było w przypadku Galaxy Tab 8.9, a teraz Galaxy Tab 7.7 czy Galaxy Note. Nie inaczej jest w przypadku Samsunga Series 7 Slate – urządzenie zostało wyposażone w 11,6-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Wyświetlacz jest bardzo czuły, reaguje nawet na lekkie muśnięcia palcem, a do tego oferuje niezłe odwzorowanie kolorów i szerokie kąty widzenia. Świetnie radzi sobie z odtwarzaniem wideo w jakości HD.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości tabletów z systemem Windows, Series 7 Slate nie nagrzewa się. Mieliśmy go w rękach po kilku godzinach leżenia na stoisku Samsunga, a mimo tego był jedynie lekko ciepły – ale naprawdę lekko, nieporównywalnie z innymi tabletami, jak np. TerraPad 1050.

Sercem urządzenia jest procesor Intel Core i5 2467M o częstotliwości taktowania 1,6GHz, który zapewnia płynność działania. Z rzeczy praktycznych warto zauważyć, że tablet został wyposażony w przyciski głośności, o których sporo producentów tabletów z Windowsem zapomina.

Niewątpliwą zaletą Samsunga Series 7 Slate jest interfejs użytkownika stworzony przez Samsunga, który sprawia, że korzystanie z tabletu jest o wiele bardziej przyjemne. Uaktywnia się go przesuwając dwoma palcami po ekranie – w jednej chwili standardowy pulpit znany z Windows 7 zmienia się nie do poznania, a przed naszymi oczyma pokazuje się interfejs podobny do nakładek znanych z innych tabletów, pracujących w oparciu o Androida – możecie go zobaczyć na poniższym wideo:

Parametry techniczne Samsunga Series 7 Slate i jego ceny znajdziecie tutaj, natomiast poniżej wideo prezentujące jak radzi sobie urządzenie w rzeczywistości: